EndeavourOS KDE kurduktan sonra welcome ekranından başka şey çıkmaması

trans_women

Hectopat
Makaleler
5
İster online, ister offline kurulum yapayım, EndeavourOS KDE Plasma kurduktan sonra welcome ekranından başka bir şey çıkmıyor arkadaşlar. Gnome ya da Xfce masaüstü ortamında bir sorun olmuyor oysa ki, ve evet bu masaüstü ortamlarını da denedim. Toplamda 9-10 kez format atmışımdır ve KDE'de yaşadığım bu durum beni üzdü. Dünden beri merak ediyorum sebebini. Telefonumla fotoğrafını çektim. Welcome ekranını da kapatırsam geriye sadece fare imleci ve siyah ekran kalıyor.

1.jpg

İster Online, ister offline kurulum yapayım, EndeavourOS KDE Plasma kurduktan sonra welcome ekranından başka bir şey çıkmıyor arkadaşlar. GNOME'ya da Xfce masaüstü ortamında bir sorun olmuyor oysaki, ve evet bu masaüstü ortamlarını da denedim. Toplamda 9-10 kez format atmışımdır ve KDE'de yaşadığım bu durum beni üzdü. Dünden beri merak ediyorum sebebini. Telefonumla fotoğrafını çektim. Welcome ekranını da kapatırsam geriye sadece fare imleci ve siyah ekran kalıyor.

Eki Görüntüle 2205511

Çok garip ben daha yeni sanal makinede kurdum. Herhangi bir sorun olmamıştı, araştırayım bir.

İster Online, ister offline kurulum yapayım, EndeavourOS KDE Plasma kurduktan sonra welcome ekranından başka bir şey çıkmıyor arkadaşlar. GNOME'ya da Xfce masaüstü ortamında bir sorun olmuyor oysaki, ve evet bu masaüstü ortamlarını da denedim. Toplamda 9-10 kez format atmışımdır ve KDE'de yaşadığım bu durum beni üzdü. Dünden beri merak ediyorum sebebini. Telefonumla fotoğrafını çektim. Welcome ekranını da kapatırsam geriye sadece fare imleci ve siyah ekran kalıyor.

Eki Görüntüle 2205511

CTRL+ALT+T yapar mısınız? Terminal gelirse belki oradan çözebiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
ctrl+alt+t yaparmısınız terminal gelirse belki oradan çözebiliriz
İmkansız, çünkü sistem bu şekilde kullanılacak gibi olmadığından dün tekrar format atıp Endeavour Gnome kurdum. KDE ile normal çalışsaydı niyetim KDE kullanmaktı.

Bu arada EndeavourOS'i sitesinden torrent olarak indirmiştim ve indirdikten sonra sha512sum doğrulamasını yapmıştım. Şu aşağıdaki doğrulamayı yapmadım bir tek, çünkü nasıl yapıldığını bilmiyorum:

Ekran Görüntüsü - 2024-05-26 19-12-28.png

Eki Görüntüle 2205511

KDE'nin Wayland ile olan bir problemi muhtemelen. X11 ile dene bir de.

Yeni konular

Geri
Yukarı