EndeavourOS nasıldır?

En azından kanıt? Sen düşünce ile hareket ediyorsun...
Sırf sonuca bakmak için Manjaro indiriyorum hocam. Sonuçları en yakın 1 saate atarım.
Sanal makine testi olacak. Detayları dediğim gibi yapınca atarım.

Somut bir delil istemediniz mi?
Sırf bu test için sistemi silmem.

Ben somut bir delil istemedim. Arkadaş düşüncesini paylaştı ve sizde aynı şekilde. Ben bunlar kanıt olarak alınamaz dedim. Siz kendiniz kanıtlamak istiyorsanız techut gibi normal bir bilgisayara ve iki dağıtımıda ayrı ayrı kurmak zorundayız ki daha birçok farklı şey de var. Mesela önce Arch yaparsın sonra Manjaro yaparsan işlemci sıcaklığından dolayı vs. değişiklikler olabilir. Gerçi techhut hangi önlemler aldı bilmiyoruz. Onun aldığı önlem kadar alırsak kanıt olarak bakılabilir. Gerçi kime göre neye göre de değişiklik gösteriyor tabii de özet olarak kanıt olarak yapmak istiyorsanız tüm yaptığınız şeyleri paylaşırsınız ona göre bir kanıt olur.

Mesela siz sanal makineda yapacaksanız. Sanal makine için performans testi yapmış olursunuz ve sadece sanal makine adına benchmark testlerinin hakkında konuşabilirsiniz. Normal sistemde sanal makine ile aynı benchmark test sonuçlarını zaten alamazsınız.

Ben somut bir delil istemedim. Arkadaş düşüncesini paylaştı ve sizde aynı şekilde. Ben bunlar kanıt olarak alınamaz dedim. Siz kendiniz kanıtlamak istiyorsanız techut gibi normal bir bilgisayara ve iki dağıtımıda ayrı ayrı kurmak zorundayız ki daha birçok farklı şey de var. Mesela önce Arch yaparsın sonra Manjaro yaparsan işlemci sıcaklığından dolayı vs. değişiklikler olabilir. Gerçi techhut hangi önlemler aldı bilmiyoruz. Onun aldığı önlem kadar alırsak kanıt olarak bakılabilir. Gerçi kime göre neye göre de değişiklik gösteriyor tabii de özet olarak kanıt olarak yapmak istiyorsanız tüm yaptığınız şeyleri paylaşırsınız ona göre bir kanıt olur.

Mesela siz sanal makineda yapacaksanız. Sanal makine için performans testi yapmış olursunuz ve sadece sanal makine adına benchmark testlerinin hakkında konuşabilirsiniz. Normal sistemde sanal makine ile aynı benchmark test sonuçlarını zaten alamazsınız.

Normal bilgisayar için kanıt sunamayız zaten bu durumda. Bu alınan sonucun 2 hatta 3 kat üstü bir performans, stabilite beklenmeli. Sanal makinede tüm şartları eşit tutacağım.

Ben bu testi siz EndeavourOS diğer muadillerine göre en yavaş dediğiniz için yapıyorum. Zira yavaş olduğu yok.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şurası ayrı bir dursun.

-----------

Düzgün bir timer bulamadım.

@thegears,

Ama deneyebilirsin EndeavourOS'i. Manjaro'da güncellemeler geç geliyor. Manjaro için sanal makinede Zen Kernel yükleyim dedim. Bulunamadı falan diyor. Güncellik açısından bile Endeavour kullanılır. Manjaro'da kötü değil ama gereksiz uygulamalar ile geliyor. O da son kullanıcı için olmasından kaynaklı.

Son düzenleme:
@Kernelginar

Video gibi yapacaksanız yapmanıza gerek yok bence. Ben benchmark testlerinden bahsediyorum. Mesela PHP, GIMP vb.

Zaten vazgeçtim hocam. Şu an işim var.
O tür benchmark testlerine bakmıyorum ben. Kendim deneyip nasıl olduğuna karar veriyorum. Ve hemen hemen her dağıtımda yüklediğim, kullandığım şeyler aynı.

Kimi dağıtım fazla şey ile geliyor kimi minimal. Değişiyor yani.

Zaten vazgeçtim hocam. Şu an işim var.
O tür benchmark testlerine bakmıyorum ben. Kendim deneyip nasıl olduğuna karar veriyorum. Ve hemen hemen her dağıtımda yüklediğim, kullandığım şeyler aynı.

Kimi dağıtım fazla şey ile geliyor kimi minimal. Değişiyor yani.

O zaman ona kişisel test diyebiliriz. Sonuçta uygulamaların kullanımlarında ki performansını ölçmek istiyorsak benchmark yapmak şart. Misal GIMP düzenleme de yavaş olan bir distro da fotoğraf ile ilgili iş yapan birisinin kullanması zaman kaybı olur.

Geri
Yukarı