Çözüldü EndeavourOS otomatik olarak Zen Kernel'den nasıl başlatılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

murty0

Hectopat
EndeavourOS kurdum ve kurarken zen kerneli seçtim, her PC'yi açtığımda bu ekran geliyor, otomatik olarak zen kernelden başlatmasını nasıl sağlayabilirim?

WhatsApp Image 2023-08-13 at 10.43.22.jpeg

Çözüm
efi/loaders/entries içinde 4 dosya var hocam ben size en alttakinin içini attım.

Eki Görüntüle 1900978

Loader. Conf'un içi böyle;

Kod:
default ea439d12f87e41489a39b196a84aa6a4*
timeout 5
console-mode auto
reboot-for-bitlocker 1

Burası da beklediğimden karışık çıktı. Reddit'te bir çözüm buldum. Systemd-boot ekranı gelince default olmasını istediğiniz boot seçeneğine ok tuşlarıyla gelip gelip "D" tuşuna basın. Bu sayede default olarak ayarlanabildiğinden söz etmiş birisi.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bekleme süresini de timeout değerini değiştirerek halledebilirsiniz.
efi/loaders/entries içinde 4 dosya var hocam ben size en alttakinin içini attım.

Eki Görüntüle 1900978

Loader. Conf'un içi böyle;

Kod:
default ea439d12f87e41489a39b196a84aa6a4*
timeout 5
console-mode auto
reboot-for-bitlocker 1

Burası da beklediğimden karışık çıktı. Reddit'te bir çözüm buldum. Systemd-boot ekranı gelince default olmasını istediğiniz boot seçeneğine ok tuşlarıyla gelip gelip "D" tuşuna basın. Bu sayede default olarak ayarlanabildiğinden söz etmiş birisi.

Kaynak:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bekleme süresini de timeout değerini değiştirerek halledebilirsiniz.

Son düzenleme:
Çözüm

Kaynak:

D ye bastığımda default olarak atadı, her açılışta bu seçim ekranı çıkıyor fakat dafault olarak zen kernel seçili olduğundan 5 saniye sonra otomatik olarak zen kernelden başlatıyor. O ekran gelmeden direkt normal açsın isterdim ama böyle de kullanırım sorun değil, teşekkür ederim.
WhatsApp Image 2023-08-13 at 14.24.04.jpeg

D ye bastığımda default olarak atadı, her açılışta bu seçim ekranı çıkıyor fakat dafault olarak zen kernel seçili olduğundan 5 saniye sonra otomatik olarak zen kernelden başlatıyor. O ekran gelmeden direkt normal açsın isterdim ama böyle de kullanırım sorun değil, teşekkür ederim.
Eki Görüntüle 1901018

Attığınız loader.conf dosyası vardı ya. Onun içindeki timeout satırındaki karşısında 5 yazan yeri 0 yaparsanız o ekran gelmez hiç. Ama tavsiyem en azından 1 saniye olarak belirleyin Timeout'u. Kernelde bir problem olduğunda rahatlıkla değiştirebilirsiniz bu sayede.

Attığınız loader.conf dosyası vardı ya. Onun içindeki timeout satırındaki karşısında 5 yazan yeri 0 yaparsanız o ekran gelmez hiç. Ama tavsiyem en azından 1 saniye olarak belirleyin Timeout'u. Kernelde bir problem olduğunda rahatlıkla değiştirebilirsiniz bu sayede.
Süpersin hocam, üstün hizmet madalyası filan verilmesi lazım valla size :D

Geri
Yukarı