Çözüldü EndeavourOS'ta terminalden şifre giremiyorum

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

sussavaa

Zeptopat
Daha fazla  
İyi akşamlar EndeavourOS kullanıyorum bir paket kurarken ya da yönetici olmaya çalışırken şifre istiyor ve şifreyi yazamıyorum sadece şifre değil hiçbir şey yazılmıyor şifre istendiğinde, ne yapabilirim?

Çözüm
İyi akşamlar EndeavourOS kullanıyorum bir paket kurarken ya da yönetici olmaya çalışırken şifre istiyor ve şifreyi yazamıyorum sadece şifre değil hiçbir şey yazılmıyor şifre istendiğinde, ne yapabilirim?
Aslında yazılıyor da gizleniyor hocam. Yeni başladıysanız bilmemeniz olası.
Çoğu dağıtımda öyledir. Gizliliğinize önem veriyor, "Siz bile görmeyin!" diyor.
Aslında yazılıyor da gizleniyor hocam. Yeni başladıysanız bilmemeniz olası.
Çoğu dağıtımda öyledir. Gizliliğinize önem veriyor, "Siz bile görmeyin!" diyor.

Çözüm
Gizlilik için o kısımda yazdığınız hiçbir şey gözükmez.

Şunun gibi:

Screenshot from 2023-09-24 20-29-59.png

Bir şey yazmamış gibi gözükmesine rağmen şifreyi aslında giriyorsunuz. Gözükür hâle getirmek için şu adımları uygulayın:

Bash:
sudo $EDITOR visudo

# Gelen sayfada en aşağı satıra şunu ekleyin:

Defaults env_reset,pwfeedback
# Daha sonra kaydedip çıkın. Artık şifre girerken, şifreniz "***" gibi gözükecek.

Gizlilik için o kısımda yazdığınız hiçbir şey gözükmez.

Şunun gibi:

Eki Görüntüle 1955904

Bir şey yazmamış gibi gözükmesine rağmen şifreyi aslında giriyorsunuz. Gözükür hâle getirmek için şu adımları uygulayın:

Bash:
sudo $EDITOR visudo

# Gelen sayfada en aşağı satıra şunu ekleyin:

Defaults env_reset,pwfeedback
# Daha sonra kaydedip çıkın. Artık şifre girerken, şifreniz "***" gibi gözükecek.
Teşekkür ederim yanıtınız için.

Geri
Yukarı