Çözüldü Ender V3 KE yazıcıda abs baskı tablaya yapışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cagpachi

Hectopat
Ender V3 ke yazıcımda abs basmaya çalıştığım zaman tablaya yapışmıyor. Çözüm yolları nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
ABS için kapalı ortam oluşturman gerekli, çok hızlı basmıyorsan parça soğutma fanları kapalı olmalı, çok hızlı basıyorsan parçaya bağlı olarak düşük bir ayarda çalışmaları gerekebilir. Tablaya yapışması için ek olarak Pritt vb ve temiz tabla yüzeyi tabii ki.

Ufak ve dar bir parça ise parça çevresine shield de basarak da açık halde baskı alabileceğin durumlar olabiliyor.
ABS için kapalı ortam oluşturman gerekli, çok hızlı basmıyorsan parça soğutma fanları kapalı olmalı, çok hızlı basıyorsan parçaya bağlı olarak düşük bir ayarda çalışmaları gerekebilir. Tablaya yapışması için ek olarak Pritt vb ve temiz tabla yüzeyi tabii ki.

Ufak ve dar bir parça ise parça çevresine shield de basarak da açık halde baskı alabileceğin durumlar olabiliyor.

Çözüm

Kapalı ortam olması için kendim kumaş ile bir şey dikmeye çalışsam dikkat etmem gereken hususlar nelerdir? Kapalı olacağı için içerisi çok sıcak olacaktır o yüzden havalandırma için bir yer açmam gerek mi vb.

Giysi kumaşı gibi bir kumaş ise ısıyı içerde tutması yetersiz olacaktır.

Youtube'da birçok enclosure örneği var, onlar fikir verebilir:

Ben ABS ender bastığım için shield yetersiz ise makinenin kasasının üzerinde kalacak şekilde mukavva kutu kullanıyorum, bu şekilde anakart ve PSU sıcağa maruz kalmıyor.

Giysi kumaşı gibi bir kumaş ise ısıyı içerde tutması yetersiz olacaktır.

YouTube'da birçok enclosure örneği var, onlar fikir verebilir:

Ben abs ender bastığım için Shield yetersiz ise makinenin kasasının üzerinde kalacak şekilde mukavva kutu kullanıyorum, bu şekilde anakart ve PSU sıcağa maruz kalmıyor.

Teşekkürler, sorunumu şu an önceki konularda dediğiniz kolonya ile silme işleminden sonra düzeldi eğer tekrar yetersiz kalırsa bunlara bakacağım.

edit: baskının 5% kısmında bozulma oluyordu fakat bu sefer 10%'a kadar dayandı sanırım kabin yapmam gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı