Endoskopi deneyimim

Geçmiş olsun hocam, bana endoskopiden sonra helikobakter pilori denildi 2 tane antibiyotik yazdılar 1 ay kadar her gün sabah akşam kullandım, geçip geçmediğini bilmek için sanırım tekrardan endoskopiye girmem gerekiyor. Reflü eskisi kadar olmasasa devam ediyor (sadece yemek yedikten sonra yattıysam yanma oluyor ki gayet normal) fakat nexium kullanarak o yanmayı da giderebiliyorum. Sonuç olarak tam olarak geçmedese günlük hayatıma bir etkisi olmuyor.
Bende 1 hafta sonra gitcem lakin çok korkuyorum normal bir yaşantım olmucak diye .

Bende 1 hafta sonra gideceğim lakin çok korkuyorum normal bir yaşantım olmayacak diye.

Korkulacak hiçbir şeyi yok. Bende çok stresliydim ilk bayılmamdı, neden böyle bir şey yaptığımı bile sorgulamıştım. Girdikten sonra endoskopinin ne kadar kolay olduğunu ve tahlilden bir farklı olmadığını anladım. Muhtemelen kontrol için bir daha isteseler hiç stres yapmadan şüphelenmeden girerim, emin olun sizin içinde aynısı olacak.

Korkunuz acıdan kaynaklanıyorsa, hissettiğiniz bir şey değil zaten bayılıyorsunuz ki bazı doktorlar ayık bir şekilde kendine endoskopi yapıyor.
Eğer içiniz rahat edecekse buyurun izleyin, arkadaki görüntüden rahatsız olacaksanız izlemeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Korkulacak hiçbir şeyi yok. Bende çok stresliydim ilk bayılmamdı, neden böyle bir şey yaptığımı bile sorgulamıştım. Girdikten sonra endoskopinin ne kadar kolay olduğunu ve tahlilden bir farklı olmadığını anladım. Muhtemelen kontrol için bir daha isteseler hiç stres yapmadan şüphelenmeden girerim, emin olun sizin içinde aynısı olacak.

Korkunuz acıdan kaynaklanıyorsa, hissettiğiniz bir şey değil zaten bayılıyorsunuz ki bazı doktorlar ayık bir şekilde kendine endoskopi yapıyor.
Eğer içiniz rahat edecekse buyurun izleyin, arkadaki görüntüden rahatsız olacaksanız izlemeyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Şeyden dolayı bende şuan sadece mide yanması var ve ömrüm boyunca mide yanmasıyla yaşamak istemiyorum internette bir çok kişi geçmiyor reflü felan yazıyor

Şeyden dolayı bende şu an sadece mide yanması var ve ömrüm boyunca mide yanmasıyla yaşamak istemiyorum internette birçok kişi geçmiyor reflü falan yazıyor.

Reflüde, mide kapakçığı gevşediğinden ve bozulduğundan dolayı mide asidinin mide borusu ve ağıza gelmesine neden oluyor. Kapakçık bir kere bozulduktan sonra ilaç tedavisi veya kendi kendine düzelebilen bir şey olmuyor. Ameliyatına girip kapakçığı güçlendirebiliyorsunuz. Endoskopiden sonra midenizde reflüye neden olan şeyin tanısını konulacak daha sonra antibiyotik ve ilaçlarla o yanma hafifleyecek. Mide yanması kalıcı olarak hayatınızın her anı devam etmez, burada iş sizde bitiyor. Yediğiniz, içtiğiniz şeylere dikkat edeceksiniz. Örnek vereyim salça gibi normal bir insanında midesini yakacak bir şey yemeden önce mide koruyucusu içeceksiniz, olurda yanma başlarsa rennie gibi emilen tablet ilaçlarla hafifleteceksiniz. Kola gibi asitli şeyleri fazla tüketmeyeceksiniz ki mide kapakçığınız daha da berbat olmasın, geğirmekte reflüye sebep oluyor aklınızda bulunsun.

Tabii dediklerim benim kendi hastalığımdan bildiklerim, sizinki daha hafif veya ağır olabilir, sonuçlardan sonra bir süre doktor kontrolünde oluyorsunuz zaten.

Geri
Yukarı