Çözüldü Endoskopi nedir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
1
Merhabalar. haftaya perşembe saat 15:00'de endoskopi ile midemden parça alacaklar. Bir türlü teşhis konulamadı ne hastası olduğuma. Sudan ve ekmekten de aynı ve iğrenç koku almaya da başlayınca doktor endoskopi istedi. Daha önce endoskopi olan var mı? Çok zor bir şey mi? Sonrası ve öncesini anlatır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ağzından midene kadar ucunda kamera olan bir sonda sokacaklar, yemek borusu ve midende bir sorun olup olmadığına bakacaklar.

İsteğe bağlı genel anestezi ile yapılabiliyor, bu durumda hiçbir şeyi hatırlamazsın bile ama anesteziden ayılma süreci biraz sıkıntılı. Uyutulmadan yapıldığında işler pek de hoş değil.
Dostum olunca nasıl geçtiğini anlatır mısın olduğun zaman merak ediyorum da, olmam lazım sanırım ama olmaya da bir o kadar korkuyorum. Öğürüyorsun falan diyorlar.

Büyük ihtimalle uyutuyorlar diyorlar. Buraya yazıcağım.
Evet şimdi eve geldim hastaneden kimse yok diye saat 14'te oldum endoskopiyi. Şu anda aşırı boğazım ağrıyor ayıp olmasa buraya birkaç şey yazardım :D onun dışında uyuttular beni ilk baş sonra ne olduğunu bilmiyorum saat 5 buçuk 6 gibi kendime geldim. Sonuçlarımıda yarın gelip alabileceğimi söylediler. Fazla baharatlı, tuzlu ve acı şeyler yemememi söylediler 1-2 hafta kadar. Çok korkacak bir şey yok ama sonrasında boğaz çok acıyor. Halada kafam ucundan hafif bir güzel ayağa kalkınca başım dönüyor doktor böyle olacağını söylemişti zaten.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı