Endüstri mühendisliği vs. istatistik

Bu sene bir yere yerleşmeyi düşünüyorum. (260k sıralama)

Ege Üniversitesi gibi köklü bir üniversitede İstatistik okumak mı?

Yoksa Süleyman Demirel Üniversitesi gibi bir yerde Endüstri Mühendisliği okumak mı?

Konu yine şuna dönüyor. İyi üniversite orta bölüm mü? Orta üniversite iyi bölüm mü?

Endüstri Mühendisliği okursam mühendislik etiketim olacak. Sizce ne yapmalıyım?

@Vavien. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleme:
Merhabalar,
Mühendislikte evet üniversite fark ediyor. Ancak iş tamamen kişide bitiyor ve şu an mühendislikleri de ciddi anlamda bitirdiler. Ağzında kuş tutsan gene yaranamayacak seviyeye getirildi diyebilirim. Artık mühendislerin çoğu neredeyse işsiz. Ben olsam Ege İstatistik seçerdim.

Merhabalar,
Mühendislikte evet üniversite fark ediyor. Ancak iş tamamen kişide bitiyor ve şu an mühendislikleri de ciddi anlamda bitirdiler. Ağzında kuş tutsan gene yaranamayacak seviyeye getirildi diyebilirim. Artık mühendislerin çoğu neredeyse işsiz. Ben olsam Ege İstatistik seçerdim.
Ve hocam rakip de çok fazla. Forumda birisi affedersiniz ama köpek gibi çalışmak gerektiğini söylemişti. Rakip de fazla ya.

@Toplum Mühendisi, ne yazık ki rakibinizde fazla. Örneğin, önceden İnşaat mühendisliği çok rağbet görürdü. Şimdi ek kontenjanla bile zar zor doluyor. Mühendislikleri bitirdiler...

@Toplum Mühendisi, ne yazık ki rakibinizde fazla. Örneğin, önceden İnşaat mühendisliği çok rağbet görürdü. Şimdi ek kontenjanla bile zar zor doluyor. Mühendislikleri bitirdiler...
Ama bilgisayar mühendisliği hala mükemmel bence. Gerçi çalışan adam için fark etmez elektrik-elektronik, bilgisayar falan. Sadece fazla çalışması lazım.

Ama bilgisayar mühendisliği hala mükemmel bence. Gerçi çalışan adam için fark etmez elektrik-elektronik, bilgisayar falan. Sadece fazla çalışması lazım.
Evet, fazla çalışıp kendini geliştirerekten farkını ortaya koyması lazım. Yoksa okumasının bir anlamı kalmaz.

İki bölüm birbirinden çok bağımsız. Yetenek ve hayalleriniz doğrultusunda hareket etmeniz lazım. Üniversite ikinci planda kalıyor. Öz gelişiminiz daha önemli.

O kadar da bağımsız değiller aslında. Endüstri Mühendisliği'nin alt dalı olarak istatistik geçiyor. Kafam karıştı acaba bu tarz bir üniversitede endüstri okumak daha mı mantıklı olur diye. Çünkü istatistikte barındıyor.

@bilgisayar noobu, mühendislik kolay bir bölüm değil. Eğer yapabileceğine inanıyorsan ve yatmazsan git. Ancak şunu da bilmeni isterim ki rakip aşırı fazla. Farkını ortaya koyman lazım.

Geri
Yukarı