Enerji eksikliği ve üşengeçlik sorunu

Foxie

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming X570-PLUS(WI-FI) | Ryzen 7 5800X | Asus ROG Strix RTX 3080 10G LHR | Phanteks P500A DRGB | Corsair Force MP600 1TB SSD | Kioxia Exceria G2 1TB SSD | GSKILL RipjawsV 16x2 32GB 3200Mhz CL16 | Cooler Master G800 800W 80+ Gold | MSI MAG274QRF-QD 2K-165HZ 1ms 27" | Asus TUF Gaming VG259QR FHD - 165HZ 1MS 24.5" | Logitech MX Mechanical Mini | HyperX Pulsefire Raid | Logitech G733
Meslek
Game Developer
Son bir kaç aydır, böyle bir sorunum var, hiç bir şey yapasım gelmiyor, bir nevi enerjim, gücüm yok gibi hissediyorum, hemen sıkılıyorum. Sevdiğim iş olsa bile sıkılıyorum, hatta bazen yatmak uyumak bile istemiyorum, sanki hayatta kalmak istemiyormuşum gibi, aniden yok olayım bütün her şey bitsin, sıkılmayayım, hiç dert olmasın gibi hissediyorum, ama bu çok olmuyor. :D

Mesela bilgisayar da programlama yapmayı severim, oyun oynamayı severim, ama bunların hiç birisini yapasım gelmiyor, en sevdiğim şey den bile sıkılıyorum. Gidip yatayım diyorum ondan bile sıkılıyorum, dışarı çıkıyorum, bu sıcakta ne yapacam diyorum 10 dk sonra evdeyim.

Bıktım yav bundan, bazen enerjim geliyor, onu da doğru düzgün yönlendiremeden(Oyun oynuyorum, internette boş boş geziniyorum) eski halime dönüyorum. Bu yaz hep böyle geçti, ne yapacağım bilmiyorum

16 yaşındayım bu arada.

Dışarı çık arkadaşlarınla gez toz oyun oyna. (Maç yapabilirsin :D ) Tek çare bu gibime geliyor. Hava sıcak falan deme kendini kandırıyorsun önceden hiç arkadaşlarında güneş tepende maç yapmadın mı?

Dışarı çık arkadaşlarınla gez toz oyun oyna. (Maç yapabilirsin :D ) Tek çare bu gibime geliyor. Hava sıcak falan deme kendini kandırıyorsun önceden hiç arkadaşlarında güneş tepende maç yapmadın mı?

Eskiden çok yapardım, eskiden 12 den akşam 6 ya kadar maç yapardık(iyi oynayamazdım ama :D) , Sonra da saat 10 a kadar falan saklambaç, ne olduysa son 2-3 senedir böyle, ilk başlarda bu kadar kötü değildi, sonra liseye geçtim falan bir şeyler oldu ve kendimi bu halde buldum.

Bende yaşadım bu durumu. Arada yine yaşıyorum, kensiliğinden geçiyor. Monotonlukdan kafayı yemiş olabilirsin. Yarın denize yada havuza giderek başla. Bu durum geçene kadar aynı şeyleri yapma. Bu durum grçince eski alışkanlıklarına geri dönersin.

Acaba istemediğin bir liseye mi gittin ve bunu çok mu kafana taktın? Durum bundan ibaret olabilir.

Aslında şöyle oldu, bi anadolu lisesi var dı bide Anadolu Teknik lisesi vardı, ben ilk anadoluyu hedeflemiştim ve giriyordum. Sonra bana dediler orası iyi değil falan filan, anadolu tekniğe git, orası senin için daha iyi olur dediler, bende oraya gittim, öyle pişman da olmadım, sadece ilk 1 ay falan günde 10 saat ders 3 dk tenefüs çekilmez oldu.

Birde beni en çok üzen şey şu; eski anılarımı hatırlıyorum ve o zamanla bu zamanı karşılaştırdığımda, sanki hayatım daha da kötüleşiyormuş gibi geliyor. :(

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı