Enerji içeceği 18 yaş altına verilmiyor mu?

Leviodas

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Normalde büfelerden bakkallardan veya zincir marketlerden sorunsuz bir şekilde alıyorum fakat bugün bir zincir markete girdiğimde reşit olmayan kişilere enerji içeceği satılmadığı söylendi yakın bir zamanda böyle bir kanun mu çıktı acaba diye baktığımda çıkan kanunun 2017 de yürürlülüğe girdiğini gördüm fakat şu zamana kadar hiç sorun yaşamamıştım ilginç geldi.

Buna bakarsak 18 yaş altına sigara satılması da yasak, ama uyan var mı? Aynı durum enerji içeceği için de aynı, hatta daha kötü.

Bana satıyorlar ama. 13 yaşındayım hadi 1.80 boy var onu sayalım ama yine de reşit göstermiyorum nasıl oluyor.

Normalde büfelerden bakkallardan veya zincir marketlerden sorunsuz bir şekilde alıyorum fakat bugün bir zincir markete girdiğimde reşit olmayan kişilere enerji içeceği satılmadığı söylendi yakın bir zamanda böyle bir kanun mu çıktı acaba diye baktığımda çıkan kanunun 2017 de yürürlülüğe girdiğini gördüm fakat şu zamana kadar hiç sorun yaşamamıştım ilginç geldi.
Tekelciler satmıyor diye biliyorum

Hocam biz gittik bira almaya vermediler. CarrefourSA'da.
Zincir marketler alkol vb. konularda biraz daha katı olur çünkü fark edilip başına bela almak istemezler. Hem bölgeden bölgeye de değişebilir. Ama enerji içeceği konusunda çok umursamıyorlar, bu arkadaşa işini hakkıyla yapan birisi denk gelmiş.

Geri
Yukarı