Enerji içeceği içtikten sonra kalp çarpıntısı

bursali

Hectopat
Yer
Bursa
Dün gece iki adet Monster içtikten sonra kalp ritmimde artış ve kalp çarpıntısı yaşadım. Ayrıca hala daha uyumadım. Gözlerim kapanıyor ama uyuyabilecekmiş gibi hissetmiyorum. Benzer durum başına gelen var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki hastalığın olabilir arkadaşımın arkadaşı enerji içeceğini fazla içmiş arkasında da yazıyormuş zaten 500ML'den fazla içmeyin diye ama 1 litre içmiş ve kalp krizi sonucu ölmüş ama kızın hastalığı varnış.

Dün gece iki adet Monster içtikten sonra kalp ritmimde artış ve kalp çarpıntısı yaşadım. Ayrıca hala daha uyumadım. Gözlerim kapanıyor ama uyuyabilecekmiş gibi hissetmiyorum. Benzer durum başına gelen var mı?
Muhtemelen durum psikolojik.Ama yine de enerji içeceklerinin marka farketmeksizin günde 500 mL'den fazla içilmesi tavsiye edilmez , bu kutuların arkasında da yazar.Sakin olmanızı tavsiye ederim ve bol bol su tüketin.

Enerji içecekleri kalbi etkiler. Eğer yaşın küçükse veya fizikin küçükse 2 adet Monster içmen sağlığın için çok zararlı olabilir. Enerji içeceklerinin içerisinde kafein fazla olduğu içinde kolay kolay uyuyamayabilirsin.

Enerji içecekleri içildikten sonra nabız yükselmesi normal. Kalp çarpıntısı durumu olabiliyor elbette herhangi bir kalp rahatsızlığınızın olmadığından eminseniz bir kerelik çarpıntı konusunda sıkıntı yok, emin değilseniz tetikleme olasılığı bulunduğundan tüketmemenizi tavsiye ederim. Açıkçası ara sıra bende Red Bull tüketiyorum ama gerekli yerlerde kafein alımına ihtiyaç duyduğumda ya da yorgun olduğumda.

Geri
Yukarı