Enerji içeceğini ne sıklıkla içersiniz?

Ne sıklıkla?

• İçmem.

Oy: 67 55,8%
  • Ayda bir kere falan.

Oy: 38 31,7%
  • Sürekli.

Oy: 15 12,5%

• Oy verenlerin toplamı
    120

Maybach

Kilopat
Makaleler
2
Arkadaşlar selam. Evet marifet değil biliyorum. Şuan 16 yaşındayım ve 12-13 yaşımdan beri özellikle son 1-2 yılda çok fazla tüketir oldum. Her markadan içtim üstelik. Artık hangisi kötü, hangisi iyi diye karar kıldım ona göre alıp içiyorum markaya bağlı olaraktan.

Evet, benimki normal bir içme de değil bazen 1 litreyi geçtiğim zamanlar oldu gün içinde. 1-2 gün içinde mutlaka içerim yani. Kafama takıldı ve biraz araştırma sonucu, çok zararlı bir şey olduğunu gördüm. Özellikle gelişim çağında. Zaten üzerinde de 18 yaş altına önerilmez diye bir yazı da mevcut. Vücudumda 1-2 yıldır bazı olumsuz şeyler hissettim. Dilimin beyaz ve paramparça olması, ellerimin titremesi gibi falan. Bir çok sayacağım şey var. Bu arada kan testimde bir sıkıntı yok yani, onlara rağmen bu olumsuzlukları gördüm ben.

Sonuç olarak, ne diyorsunuz bu duruma? Bu yüzden mi oluyor, bırakmalı mıyım?

14 yaşındayım ama babam eve haftada 1 8 tane Burn alıyor. Ben de bunları 2 günde 1 içiyorum bir tanesini bazen ard arda içiyorum ama içince kendimi daha iyi hissettiğim için bırakamıyorum.

14 yaşındayım ama babam eve haftada 1 8 tane Burn alıyor. Ben de bunları 2 günde 1 içiyorum bir tanesini bazen ard arda içiyorum ama içince kendimi daha iyi hissettiğim için bırakamıyorum.

Tamamen placebo etkisi o kanımca. Ben sadece tadını çok sevdiğim için içiyordum.
Vücudumda 1-2 yıldır bazı olumsuz şeyler hissettim. Dilimin beyaz ve paramparça olması, ellerimin titremesi gibi falan. Bir çok sayacağım şey var. Bu arada kan testimde bir sıkıntı yok yani, onlara rağmen bu olumsuzlukları gördüm ben.

Bu duruma ne diyorsunuz, enerji içeceği sebep olmuş mudur?

Son düzenleme:
Tamamen placebo etkisi o kanımca. Ben sadece tadını çok sevdiğim için içiyordum.

Bu duruma ne diyorsunuz, enerji içeceği sebep olmuş mudur?
El titremesine neden olabilir. Diğerleri için bir şey söyleyemem. Aslında herhangi birisinin bir şey demesine gerek yok. Hemen yarın ailenizden biri ile aile hekiminize gitmelisiniz. Eğer bir sorun varsa, erkenden fark edilmesi iyi olur. Erken teşhis hayat kurtarır.

Yeni konular

Geri
Yukarı