Enerjim kalmadı

Valla iş kişinin kendisinde bitiyor böyle durumlarda, şunu yap ya da bunu yap gibi şeyler söyleriz ama bir faydası olmaz. Yapılabilecek şeyleri bildiğini düşünüyorum tek sorun harekete geçememek.

Sosyal değilsen sosyalleşmen gerektiğini bilirsin mesela ama sorun bu değil, sorun sosyalleşmeye başlayamamak.

Böyle şeylerin üstesinden gelmek için bence en iyi yöntem düşünmeden harekete geçmektir. Enerjinin olup olmadığını düşünmeden direkt aklına geleni yap, enerjinin olup olmadığını düşünürsen büyük ihtimalle enerjinin olmadığını düşünürsün çünkü.

Böyle şeylerin net bir çözümü yok maalesef, düşünce şeklini değiştirmen gerek 🫡.

Fight Club falan izle bari.
Belki özenirsin kendini düzeltirsin.
4-5 kere izledim birdaha izlesem etkisi olur mu sence

Bir bağımlılığınız var mı ?
sigara yok , kumar yok , alkol yok, bir tek teknoloji var ve zaten o hepimizin bağımlılığı alkol, sigara gibi şeyleri nadiren arkadaşlarla kullanıyom ortamın eğlencesine bırakıyorum kendimi

Öncelikle 15 yaşındasın, bu bitmişlik ne diyebilirsiniz? Hak veririm çünkü şunu biliyorum ki benden daha çok acı çeken insanlar var. Son zamanlarda artık hayatta hiçbir şeye çabalama isteğim kalmadı. Hiçbir hedefim yok. Daha hangi mesleği istediğimi bilmiyorum. Okula gitmek istemiyorum, işe gitmek istemiyorum, insanlarla konuşmak istemiyorum. Spora gidicektim ve artık onu da istemiyorum. Kısacası hayattaki tüm enerjimi bitirmiş ve artık kendi kendime "zaten öleceğim bir dünyada ne için çabalıyorum" diyecek noktaya geldim. Bu isteksizliğimin kaynağı nedir onu da bilmiyorum ama eğer isteğim yerine gelse bir disiplin edinmek isterdim. Spora gitmek, ders çalışmak, kitap okumak, toptan eşya alıp Online satmayı çok isterdim ama isteyemiyorum. Çabalamak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

%100 enerciiiiii.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yapmak isteyebileceğin şeyleri yazmışsın zaten. Çok düşünmeden ve ertelemeden bunları yapmaya başlayabilirsin. Yukarıdaki arkadaşta belirtmiş, şu ruh halindeyken düşünürsen işe başlayacak enerjiyi bulamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı