Engelli indiriminden yararlanabilir miyim?

xxkral_tr

Decapat
Daha fazla  
Biz 0 araba almak istiyoruz ancak, babamın %45 civarı engelli raporu var hem boyundan hem işitme kaybından dolayı. Sadece işitme kaybına vermiyorlar diye biliyorum ama babamın boynuda kırılmıştı o yüzden ameliyata falan girdi şimdi çok şükür bir şeyi yok ancak boynu tam dönmüyor ve boynunda platin var. B ehliyeti de var heyete girerek bayağı uğraşıp almıştı. Otoparklarda falan engelli kısmına falanda park edebiliyor. %90 engellerin altı olduğu zaman ortapedik engel gerekiyormuş boyun ortapedik engele girmiyor mu? Bu yüzden ÖTV muafiyetinden yararlanabilir mi?

Babanız alabilir ancak siz alamazsınız alsanız bile kullanamazsınız, çünkü aracın içinde hasta kişinin olması gerekiyor eğer hele hele il dışında hasta kişi yoksa ceza veriyorlar. Ki %50 indirimde olmuyor diye biliyorum babam %88(fiziksel) ablam %98(zihinsel) engelli bize bile ancak %20 indirim yapıyorlar.

Babanız alabilir ancak siz alamazsınız alsanız bile kullanamazsınız, çünkü aracın içinde hasta kişinin olması gerekiyor eğer hele hele il dışında hasta kişi yoksa ceza veriyorlar. Ki %50 indirimde olmuyor diye biliyorum babam %88(fiziksel) ablam %98(zihinsel) engelli bize bile ancak %20 indirim yapıyorlar.

Babam alabiliyorsa sıkıntı yok da sizin %20 indirim almanız imkansız heleki ablanızın,siz Fiat bayisine falan mı sordunuz?

Hocam o %20 indirim 330bin bandını geçen arabalarda geçerli olabilir.Yoksa öyle birşey yok belki bayii vermek istememiştir.Başka bayilere sorun bence vw honda o tarz.

Biz 0 araba almak istiyoruz ancak, babamın %45 civarı engelli raporu var hem boyundan hem işitme kaybından dolayı. Sadece işitme kaybına vermiyorlar diye biliyorum ama babamın boynuda kırılmıştı o yüzden ameliyata falan girdi şimdi çok şükür bir şeyi yok ancak boynu tam dönmüyor ve boynunda platin var. B ehliyeti de var heyete girerek bayağı uğraşıp almıştı. Otoparklarda falan engelli kısmına falanda park edebiliyor. %90 engellerin altı olduğu zaman ortapedik engel gerekiyormuş boyun ortapedik engele girmiyor mu? Bu yüzden ÖTV muafiyetinden yararlanabilir mi?

%90 altında ki engelliler alamaz! ortapedik engelde %40 olup özel tertibat taktırmanız gerekir ki bu aracıda siz süremessiniz yasak sürekli baban kullancaksa alabilirsin

Baban dışında kimse kullanamaz demiş millet bilmiyor yanlış bilgi veriyor 1 dereceden akrabaları çocuklarının kullanmasında herhangi bir sorun olmuyor ki baban eğer süremeyecek düzeydeyse kendine çocuklarından birini şoför tayin edebiliyor bilmeden boş yanlış bilgi vermeyin.

%90 altında ki engelliler alamaz! Ortapedik engelde %40 olup özel tertibat taktırmanız gerekir ki bu aracıda siz süremessiniz yasak sürekli baban kullancaksa alabilirsin.

Geri
Yukarı