Ensa Bilgisayar nasıldır?

Evet hocam 1 vram da arıza mevcut.
Chipset olmadığı için sevinmekte haksız olur muyum Hocam? Bir de kör bir şekilde vram arıza tespiti yaptık, yanılma payı var mıdır?

Chipset olmadığı için sevinmekte haksız olur muyum Hocam? Bir de kör bir şekilde VRAM arıza tespiti yaptık, yanılma payı var mıdır?

Yanılma payı şu şekilde olur. Chipsetin altında ki lehimler soğuk lehime düşmüş ise de bu şekilde olabilir. Anakart yollarında da sıkıntı olabilir. Ama ben %90 eminim VRAM ile ilgili olduğuna.(benim düşüncem.) Videoda ki kartın da c0 bitlerinde sorun var.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yanılma payı şu şekilde olur. Chipsetin altında ki lehimler soğuk lehime düşmüş ise de bu şekilde olabilir. Anakart yollarında da sıkıntı olabilir. Ama ben %90 eminim VRAM ile ilgili olduğuna.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam bende vram olduğuna eminim çünkü monitör yanıyor, signal veriyor fakat görüntü veremiyor ramları check ederken hata ile karşılaşıyor.
Yanılma payı şu şekilde olur. Chipsetin altında ki lehimler soğuk lehime düşmüş ise de bu şekilde olabilir. Anakart yollarında da sıkıntı olabilir. Ama ben %90 eminim VRAM ile ilgili olduğuna.(benim düşüncem.) Videoda ki kartın da c0 bitlerinde sorun var.
Demin bu videoyu izledim, ekipmanım olsa fixlerim aslında.

Hocam bende vram olduğuna eminim çünkü monitör yanıyor, signal veriyor fakat görüntü veremiyor ramları check ederken hata ile karşılaşıyor.

Demin bu videoyu izledim, ekipmanım olsa fixlerim aslında.
Geriye sanırım işini bilen bi tamirci bulmak kaldı. Ben hobi olarak yaptığım için bu konuda yardımcı olamayacağım.

Geriye sanırım işini bilen bi tamirci bulmak kaldı. Ben hobi olarak yaptığım için bu konuda yardımcı olamayacağım.
Hocam her şey için teşekkürler. Elinize, emeğinize sağlık.

Hocam her şey için teşekkürler. Elinize, emeğinize sağlık.

Kendi yaptığım semayi eklemek istedim. Internette cok az bilgi var ama Rus kaynaklardan buldugum bilgi kadariyla C0 M3 yazan cip oluyor. Belki isinize yarar. (Ek olarak bu resim sizin ekran kartiniza ait. Internetten buldum ustune yazdim.)

Dosya Ekleri

• front.jpg
    front.jpg
    201,4 KB · Görüntüleme: 58
Kendi yaptığım semayi eklemek istedim. Internette cok az bilgi var ama Rus kaynaklardan buldugum bilgi kadariyla C0 M3 yazan cip oluyor. Belki isinize yarar. (Ek olarak bu resim sizin ekran kartiniza ait. Internetten buldum ustune yazdim.)
Hocam çok teşekkür ederim, yine de yaşadığım bölgede bu çipi sökebilseler bile kalıpları olacağını düşünmediğimden top dizme işlemini yapabileceklerini sanmıyorum. Yani bana yakın bir yerlerde yaptırabilmeyi çok isterdim. Sanırım yine Ensa Bilgisayar’a elde ettiğimiz verilerle yollayacağım ki başka yeri kurcalamadan direkt sorunu fixleyip geri göndersinler. Esasında 1 saatlik iş fakat yoğunluktan 50 gün bekleticekler. Bilemiyorum ya.

Geri
Yukarı