Ense damlası kedimin tüylerinin üzerine geldi

183206

Megapat
Makaleler
1
Normalde tüylerini ayırıp olabildiğince cildine yakın yere damlatmam gerekiyordu. Ancak kedimiz çok haylaz ve tam sıkıyorken birden elime saldırdı ve damlalar tüylerinin üzerine geldi. Doğru yere ensesine sıktım damlaları. Yalayabileceği bir mesafede değil. Tek sıkıntı tüylerinin arasına değil de üzerine geldi. Tüyleri de uzun.
1-2 ayda bir yapılan bir işlem olduğu için bu, ense damlasını evde uygulayan kedi sahiplerinden fikir almak istedim. Sorun olur mu?

Normalde tüylerini ayırıp olabildiğince cildine yakın yere damlatmam gerekiyordu. Ancak kedimiz çok haylaz ve tam sıkıyorken birden elime saldırdı ve damlalar tüylerinin üzerine geldi. Doğru yere ensesine sıktım damlaları. Yalayabileceği bir mesafede değil. Tek sıkıntı tüylerinin arasına değil de üzerine geldi. Tüyleri de uzun.
1-2 ayda bir yapılan bir işlem olduğu için bu, ense damlasını evde uygulayan kedi sahiplerinden fikir almak istedim. Sorun olur mu?
Kendini yalayabileceği bir yerde ise sıkıntı olur. Ayrıca damlalar insanlar için de zararlıdır siz de elinizle dokunup yaymaya çalışmayın. Ensesine sıktıysanız eğer tüylerden dolayı da olsa nüfuz eder diye düşünüyorum. Ama uzun tüylü oluşu bunu engelleyebilir. En sağlıklısı yine veterinere danışmak çünkü birden fazla kez yapılması sağlıklı mı değil mi tam bilgi sahibi değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı