Entegre Grafik İşlemcisinin Değiştirilememesi

TeslaZ

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba.
Bugün, BF4 ü indirdim. Ancak oynarken kasmalar oluyordu, ben de Nvidia denetim masasını açtım. Orada otomatik (entegre) yazıyordu ve ne kadar değiştirsem de otomatikte kalıyordu. Açıklamada "Nvidia 3D ayarları entegre grafik donanımlarıyla uyumlu değil." yazıyordu. GeForce Experience'e girince de "Oyun optimize edilemiyor." hatası alıyorum.Oyunu Origin'den Repair yaptım ama sorun aynı. Driverları tekrar kurdum yine bişey yok :( yardım ederseniz sevinirim. Bu arada resimde gördüğünüz gibi geçerli görüntü modu ve monitörü "YOK" olarak gözüküyor.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Display Driver Uninstaller ile sürücüyü kaldırın. Sonra en güncel sürücüyü yükleyin.

Çok teşekkür ederim :) iyi forumlar... Umarım sorunum çözülür :)

Bu arada küçük bir şey ekleme hissi duydum :) Nvidia Denetim Masası'nı yönetici olarak açtığımda otomatik olarak Nvidia GPU yu seçili gösteriyor.
Ekleme(22.10): Az önce güvenli modda Nvidia'yı sildim. şuan GeForce Experience indiriyorum. Sonra driverini kurup buraya yazarım.

Ne yazıkki olmadı :( hiçbirşey değişmedi

Ekran Alıantısı.PNG

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
@Recep Baltaş daha iyi bilecektir. Benim buna benzer sorunum olduğunda dediğim şeyi uyguladığımda çözülmüştü. Daha fazla yardımcı olamayacağım.

Yardımlarınız için teşekkürler :)
@Recep Baltaş bana yardım eder misiniz? BIOS güncellemeyi düşünüyorum fakat güncellemeden de (yani 302 sürümünde kalıp 303 e güncellemeyenler) gayet normal kullananlar var.BIOS güncellemek istemememin diğer sebebi BIOS güncellemeden korkuyorum ve bu işlerde acemiyim.

@Recep Baltaş sizinle TeamViewer aracılığıyla bağlanırsam yardımcı olur musunuz?

Tamamdır! Sorun çözüldü.
Eğer sizde de böyle bir sıkıntı varsa öncelikle hem Nvidia' nın hem de Intel' in en güncel sürücüsünü kurmuş olmanız gerekiyor.
Nvidia Inspector uygulamasını indirerek Optimus ayarını RENDER_ENABLED haline getirin.
Deneme amaçlı Nvidia Denetim Masası' ndan "Masaüstü>Bildirim alanında GPU etkinliği simgesi görüntüle" ayarına tik atıyoruz.
Ve bunun için bir oyun indiriyoruz.(Ben Dota 2'yi indirdim.)
Ardından oyunu açtığımızda alt+tab yaparak bildirim simgesinde Nvidia GPU etkinliği olarak Dota 2' yi göreceksiniz, fakat Nvidia Denetim Masası' nda Otomatik(Entegre) yazıyor ve değiştirilemiyor olacak.
Burada son olarak yapmanız gereken; 1-Yeni Nvidia sürücü güncelleştirmesini beklemek, veya 2-DDU ile Nvidia'yı kökten kazıyıp sürücüleri tekrar kurmak.
İşlem bu kadar. İyi forumlar...
Nvidia Inspector: goo.gl: Guru3D.com
Intel HD Graphics Sürücü Güncelleyici: Intel® Driver Update Utility

@Recep Baltaş abi bende nvdıa geforce gt540m ekran kartı var fakat oyunları Intel ile açıyor ve kasıyor özellikle gta 5.eskiden grafik işlemciyle çalıştırabiliyordum ve oyun hiç kasmıyordu.fakat artk denetim masasında:nvdıa 3d ayarları entegre donanımıyla uyumlu değil'' ile karşılaşıyorum.yardım edersen çok sevinirim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı