Enternet ve Wi-Fi'ı aynı anda kullanma

Legal olmayan nedir?
ne olduğunu bilmediğim dll dosyasını System32 klasörüne yapıştırmam.Benim domain
Zannımca şöyle bir şey istiyorsunuz: atıyorum LAN kablosundan 5 Mbps geliyor ve size yetmiyor. Telefonu Wi-Fi yapıp 5 Mbps de telefondan alıp toplam 10 Mbps ile oyuna girmek istiyorsunuz.
Yoksa yukarıdaki arkadaşın dediği gibi amacınız 2 internet kurup programa göre farklı kullanmak mı?
Lan interneti sunucu Erş outlook vs gibi için bağlı kalması lazım.
Benim amacım kablolu internette bağlı olacak ayrı olarak wifi ilede telefonuma bağlı olacagım
sadece giremediğim oyuna girmek istiyorum bu şekilde amacım bu.

Ağ Bağlantılarından CTRL tuşuna basılı tutarak seçeceğiniz iki veya üstü bağlantılardan birinin üzerine sağ tıklayıp 'Köprüle' derseniz bağlantıları birleştirmiş olursunuz. Lakin erişim engelini geçemezsiniz çünkü az evvel bizzat test ettim. Köprü durumunda ise adaptörlerin maksimum hızı köprüde toplam olarak görünmekte lakin ne kadar arttırır veya etkili olur bilemiyorum.
Denedim onu çoktan sonuç aynı

LAN interneti oyuna girmenizi engelliyor, kısıtlama var. Siz de LAN ile bağlantıyı koparmadan Wi-Fi ile oyun oynamak istiyorsunuz. Bakayım internetten.

LAN interneti oyuna girmenizi engelliyor, kısıtlama var. Siz de LAN ile bağlantıyı koparmadan Wi-Fi ile oyun oynamak istiyorsunuz. Bakayım internetten.
Bakma boşuna, çözüm attım legal değil diyor. Avukat biri varsa yardımcı olur bu arkadaşa. Olmadı Bill Gates devreye girsin "legal" bir şekilde Windows'a bu özelliği entegre etsin. Başka türlü olmaz.

ForceBindIP adında bir program buldum. Kendini programa enjekte ederek programın internet bağlantılarının farklı adreslerden kullanılmasına yarıyormuş. Normalde komut satırı ile çalışıyormuş lakin verdiğim linkte arayüze (GUI) sahip olan bir varyasyonu mevcut.
Ne kadar güvenlidir bilemem lakin birazdan deneyeceğim olur ise haber veririm.
Sorumluluk size aittir.

Not: Bir arkadaş daha bahsetmiş bundan yeni fark ediyorum, kusura bakmasın. Ayrıca katılıyorum bunlar freeware yazılımlar, yani yazılım üzerinde hak yok, isteyen istediğini yapabilir. (bkz.) Legal olup olmaması ise üzerinde kullanacağınız programa göre değişir diye düşünüyorum (bkz.).

Son düzenleme:
Bakma boşuna, çözüm attım legal değil diyor. Avukat biri varsa yardımcı olur bu arkadaşa. Olmadı Bill Gates devreye girsin "legal" bir şekilde Windows'a bu özelliği entegre etsin. Başka türlü olmaz.

İçeriğini bilmediğim bir dll paketini system klasörüne atmam hele ki 20 ye yakın Sunucudan sorumlu bir domaine sahipsem.

Sonunda beni anlayan çıktı.

İçeriğini bilmediğim bir DLL paketini System klasörüne atmam hele ki 20'ye yakın Sunucudan sorumlu bir domaine sahipsem.

Sonunda beni anlayan çıktı.

Zaten sizi anlayıp gereken çözümü paylaşmışlar önceki yorumlarda. Siz kullanmamakta ısrar ediyorsunuz.

Ayrıca sunucu yönettiğiniz iş bilgisayarınızın güvenliğini önemsiyorsanız RPG oyununu kaldırmanızı öneririm. İş bilgisayarları amaçlarına uygun kullanılmalı.

Reddit'in şu konusunda konuşulmuş ve çözüm için aşağıdaki linki atmış birisi. Mesajı 3tane de upvote almış ve insanlar çalıştığını söylemiş. Google Çeviri eklentisiyle sayfayı bir Türkçe'ye çevirip deneyin isterseniz. Kusura bakmayın tembellik edip direkt link atıyorum.

Zaten sizi anlayıp gereken çözümü paylaşmışlar önceki yorumlarda. Siz kullanmamakta ısrar ediyorsunuz.
Aynen yukarıdaki arkadaş da benim attığımla aynısını atmış, şimdi farkettim.

Ayrıca sunucu yönettiğiniz iş bilgisayarınızın güvenliğini önemsiyorsanız RPG oyununu kaldırmanızı öneririm. İş bilgisayarları amaçlarına uygun kullanılmalı.
Keza 20 domaini yönettiğiniz bilgisayara bilmediğiniz dll dosyasını atmadığınız gibi RPG oyununda bir açık bulunsa ve kullanıcı bilgileri çalınsa bilindik markalar yönetiyorsanız sıkıntıya düşebilirsiniz.

Geri
Yukarı