Çözüldü Epic Games 0x00007b hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
O zaman bunu indirin:

Download DirectX End-User Runtimes (June 2010) from Official Microsoft Download Center

Kurmadan önce masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. Sonra kurulumu çalıştırın, Yes butonuna tıkladıktan sonra ''Please type the location where you want to place the extracted files.'' yazan bölüm geldiğinde Browse butonuna tıklayın, kurulum konumunu oluşturduğunuz yeni klasör olarak seçin. Sonra kurulum tamamlanınca klasöre dosyalar gelecek. Ardından Jun2010_D3DCompiler_43_x64.cab adlı dosyayı Windows Gezgini ile açın, içindeki D3DCompiler_43.dll dosyasını System32'ye atın.
Allah'ım kafayı yiyeceğim. Bir daha deneyeyim dedim silip busefer de DirectX hata veriyor.

An Internal System Error Occurred diye bir hata veriyor. kafamı duvarlara vurmak istiyorum.
Evet, sisteme kafanıza göre elle DLL dosyası atınca öyle oluyor.

Her bir raporda attığınız bir çöp dosyayı tespit edebiliyoruz. Bu dosyaları sile sile sorunu çözüyoruz.

İlk adımda çözülmedi ise birden çok çöp DLL dosyasını internetten indirmişsiniz demektir. Bu da tabi beraberinde DirectX kurulum sorunu getirir ki onun için de ayrı rapor paylaşabilirsiniz:

Sizin için zorlu ama güzel bir tecrübe olacak bu. Bir daha elle DLL kopyalamamanız gerektiğini bu serüven sonunda kavramış olacaksınız. Bu hizmeti ücretiz sunuyoruz :)

O zaman bunu indirin:

Download DirectX End-User Runtimes (June 2010) from Official Microsoft Download Center

Kurmadan önce masaüstünde yeni bir klasör oluşturun. Sonra kurulumu çalıştırın, Yes butonuna tıkladıktan sonra ''Please type the location where you want to place the extracted files.'' yazan bölüm geldiğinde Browse butonuna tıklayın, kurulum konumunu oluşturduğunuz yeni klasör olarak seçin. Sonra kurulum tamamlanınca klasöre dosyalar gelecek. Ardından Jun2010_D3DCompiler_43_x64.cab adlı dosyayı Windows Gezgini ile açın, içindeki D3DCompiler_43.dll dosyasını System32'ye atın.
Oldu çok teşekkür ederim abi senide akşam akşam yordum kusura bakma çok teşekkür ederim. Çok mutluyum🖤 yine yine yeniden çok teşekkür ederim.
Evet, sisteme kafanıza göre elle DLL dosyası atınca öyle oluyor.

Her bir raporda attığınız bir çöp dosyayı tespit edebiliyoruz. Bu dosyaları sile sile sorunu çözüyoruz.

İlk adımda çözülmedi ise birden çok çöp DLL dosyasını internetten indirmişsiniz demektir. Bu da tabi beraberinde DirectX kurulum sorunu getirir ki onun için de ayrı rapor paylaşabilirsiniz:

Sizin için zorlu ama güzel bir tecrübe olacak bu. Bir daha elle DLL kopyalamamanız gerektiğini bu serüven sonunda kavramış olacaksınız. Bu hizmeti ücretiz sunuyoruz :)
Aynen abi çok haklısın. Birdaha asla ama asla elle dosya kopyalamayacağım ''wanetage'' adlı kullanıcı olmasa şuanda kafamı duvarlara vuruyordum herhalde Recep Abi sanada çok teşekkür ederim

Oldu çok teşekkür ederim abi seni de akşam akşam yordum kusura bakma çok teşekkür ederim. Çok mutluyum🖤 yine yine yeniden çok teşekkür ederim.

Rica ederim, ne demek. DLL dosyasını alternatif olarak kurma yolunu söyledim. Tekrar hata alırsanız yeni konu oluşturursunuz.

C:\Windows\System32\D3DCompiler_43.dll dosyasını silin. Ardından DirectX İndirme Aracı'nı indirip çalıştırın.
Beyefendi sizin hayalarınızı omzumda gezdirmek isterim doğrusu. 3 saatlik uzun çalışmalar sonucunda istediğim programı açabilmiş oldum. Tekrar teşekkürlerimi sunar, iyi geceler dilerim efenim.

Beyefendi sizin hayalarınızı omzumda gezdirmek isterim doğrusu. 3 saatlik uzun çalışmalar sonucunda istediğim programı açabilmiş oldum. Tekrar teşekkürlerimi sunar, iyi geceler dilerim efenim.

Rica ederim, ne demek. O kadar aksiyonlu eylemlere gerek yok, teşekkürünüz etmeniz yetti. 😅

Yeni konular

Geri
Yukarı