Epic Games çok özel bir firma

Katılıyor musun?

• Evet

Oy: 57 54,8%
  • Hayır

Oy: 47 45,2%

• Oy verenlerin toplamı
    104
Epic Games'in tek amacı Steam'e rakip olmak. Yoksa bedava oyunları niye versin?

Epic'in çıkardığı en iyi ürün de Gears of War. Şuan ki Gears oyunları yanına bile yaklaşamıyor.

Tabii ki, dediğim gibi oyun yapacakların neredeyse hiçbir alternatifi yok. Unreal Engine ile oyununu yaparsın, koyarsın Steam'e satarsın mantıklı olan budur zaten :)
Evet, benim özel bir firma demem Steam'den iyi olması demek değil. Ben zaten böyle bir şey demedim. Sadece pay alma oranını ve oyun vermeyi yazdım. Ama tabiki insanların sadece çıkar için yaptıklarını düşünmesi üzücü.

Evet, benim özel bir firma demem Steam'den iyi olması demek değil. Ben zaten böyle bir şey demedim. Sadece pay alma oranını ve oyun vermeyi yazdım. Ama tabii ki insanların sadece çıkar için yaptıklarını düşünmesi üzücü.
Şahsen ben de oyun yapmaya yelteniyorum, ancak pek dil ve kod hakkında bilgim yok o yüzden duraksıyorum. Bir oyun yapımcısı sizinle aynı görüşte olacaktır, çünkü ister istemez alınan pay gibi şeyler etkiliyor. Ancak şöyle de bir durum var, Steam yüksek pay alsa da oyunun fazlasıyla satabiliyor ve haliyle o pay oranı artık sana etki etmemeye başlayabiliyor.
Konu dışı olacak ancak, Steam kullanıyor iseniz link atabilir misiniz?

Epic'in mağazasında kaç oyun var?
Kütüphane arayüzü ne kadar düzgün?
Ne kadar sosyal ortam var? (Profil, pazar, gruplar vb. gibi)

Bedava oyun verdi diye daha iyi yapmaz. İnsanların birçoğu bedava oyunları alıp sonra terk edip gidiyor.

Epic, Steam'in tırnağı olamaz.

O işler kolay o yapılabilir ama bedava oyun vermek herkesin harcı değil bence.

Şahsen ben de oyun yapmaya yelteniyorum, ancak pek dil ve kod hakkında bilgim yok o yüzden duraksıyorum. Bir oyun yapımcısı sizinle aynı görüşte olacaktır, çünkü ister istemez alınan pay gibi şeyler etkiliyor. Ancak şöyle de bir durum var, Steam yüksek pay alsa da oyunun fazlasıyla satabiliyor ve haliyle o pay oranı artık sana etki etmemeye başlayabiliyor.
Konu dışı olacak ancak, Steam kullanıyor iseniz link atabilir misiniz?
Blueprints ile yapabilirsin. Evet haklısın. Bu arada Steam abimiz oyun yayınlamak için bizden 100$ istiyor ve eğer 1.000.000$ kazanırsan 100$'ını geri veririm diyor.😅

O işler kolay o yapılabilir ama bedava oyun vermek herkesin harcı değil bence.
Kolaysa ilet yapsınlar.

Hayır, herkesin harcı. Zaten yeterince çok para kazanıyorlar gerek Fornite, gerek U.E.'den, kendilerini büyütmek için kullanıcı çekmeleri lazım, bu sebeple de bedava oyun dağıtıyor.

Steam'in böyle bir amacı olsa, o da yapardı. İhtiyacı var mı? Hayır, yok.

Kolaysa ilet yapsınlar.

Hayır, herkesin harcı. Zaten yeterince çok para kazanıyorlar gerek Fornite, gerek U.E.'den, kendilerini büyütmek için kullanıcı çekmeleri lazım, bu sebeple de bedava oyun dağıtıyor.

Steam'in böyle bir amacı olsa, o da yapardı. İhtiyacı var mı? Hayır, yok.
Fikirlerin çok güzel ama neden hep çıkar için yapıyor diyorsunuz. Neden hep önyargılı oluyorsunuz?😀

Blueprints ile yapabilirsin. Evet haklısın. Bu arada Steam abimiz oyun yayınlamak için bizden 100$ istiyor ve eğer 1.000.000$ kazanırsan 100$'ını geri veririm diyor.😅
İstek attım hocam, müsait olur iseniz bana yazarsanız sevinirim. Biraz teknik bilgim yetersiz de desteğinizi alır isem fena olmaz :)

Geri
Yukarı