Çözüldü Epic Games Fallout New Vegas Türkçe Yama Çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Cihan Özbey

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Epic Games dün Fallout New Vegas'ı ücretsiz verdi biliyorsunuz. Oyuna daha önce zaten Türkçe Yama yapılmıştı ancak kurulumu yaptığımızda oyun hiçbir şekilde Türkçe olmuyor, ne menü ne altyazılar tamamen İngilizce olmaya devam ediyor. Acaba sorun yamada mı, ya da Epic Games'in oyun dosyaları bu yamaya uygun değil mi? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Çözüm
Hocam yok ya tıkandı burada.
Epic oyuncuları;

Buradan mod Manager'i indirip kurun. Daha sonra yönetici olarak çalıştırın ve modların hepsini seçin. Dil patchlerinin sıralamanın en altında olmasına dikkat edin. Daha sonra oyuna girdiğinizde Türkçe olacaktır. En azından bende oldu.

Bu arada program açılırken Auto detect yaptığınızda Epic Games klasörünü kendisi bulup tanıyacaktır.
Başka bir konuda böyle bir çözüm belirtmiş arkadaş bir dene istersen daha eve geçmedim ben.

Başka bir konuda böyle bir çözüm belirtmiş arkadaş bir dene istersen daha eve geçmedim ben.
Oyunu tamamen Türkçe yapabildim bu şekilde arkadaşlar, 14flapjack çok teşekkürler hocam.
Mod yöneticisinin son sürümünü indirmeniz lazım ama çalışması için, herkese iyi oyunlar.
Epic Games dün Fallout New Vegas'ı ücretsiz verdi biliyorsunuz. Oyuna daha önce zaten Türkçe Yama yapılmıştı ancak kurulumu yaptığımızda oyun hiçbir şekilde Türkçe olmuyor, ne menü ne altyazılar tamamen İngilizce olmaya devam ediyor. Acaba sorun yamada mı, ya da Epic Games'in oyun dosyaları bu yamaya uygun değil mi? Bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim.

Halledebildin mi sorunu? Eve dönünce bende indirmek istiyorum.

Bende aynı sorunu yaşıyorum. Kurulum yaparken data klasörüne atmam gereken şeyleri attım ve ardından Launcher'dan aktif ettiğim halde oyun İngilizce.

Ya bu nasıl olacak bende o kadar denedim olmadı var mı bir çözümü olan?

Türkçe yamanın düzgün çalışabilmesi için courier's stash dlc sini almak gerekiyormuş fakat epic gameste bu dlc yok. Ben de aynı sorunu yaşıyorum.

Arkadaşlar önce oyun çeviri üzerinden Türkçe yama indirdim ardından steamapi.DLL'i oyun klasörüne attım sonra nexusmod üzerinden "registry fix" modunu oyun klasörünün içine atıp çalıştırdım. Vesaire her haltı denedim Türkçe yama kuruldu ama oyunu başlattığım zaman ilk menüde ki oyna tuşuna basıyorum aradan 5 saniye geçiyor aynı açılış ekranı menüsü geri geliyor bu sorunu da çözersem bu iş tamam gibi.

2023'te bir daha verdi ama hala bu soruna bir çözüm yok maalesef. Hevesle giriştim yamayla oynanır çok iyi oyun diye ama elde patladı biraz.

Geri
Yukarı