Epic Games ile oyun indirirken PC 77 derece oluyor

Kodess

Picopat
Yer
Samandağ/Hatay
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ5 11400, 8GB RAM, GTX 1650
Epic Games'ten oyun inidiriyorum ve PC sıcaklığı 77-74 arasından aşağı düşmüyor. Bu durum normal mi?

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-13 195245.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-13 195245.png
    1,1 MB · Görüntüleme: 49
Normal, epic games çalıştığında arayüzünü güncellemek için ekran kartını kullanır. Bu sırada ekran kartı sıcaklığı kasanın hava akışı düzenine göre kasa içerisi sıcaklığı belli seviyeye çıkarabilir, bu bahsettiğim şey sadece 2 en fazla 3 derece fark ettirir, bakmayın uzun yazdığıma. Oyun inerken hdd ye yazılıyorsa hddler eski mimariye sahip olduğundan ısınabilirler, yazma ve okuma süresi ne kadar uzun olursa o kadar ısınırlar, flash bellekler de aynı mantıkta ısınırlar, sonuçta bunların birleşimi sıcaklığı etkiler.

Normal gelmedi bana. İşlemciniz ve soğutucunuz nedir?

İşlemci i5 11400H soğutucuyu bilmiyrum PC Monster Abra A5 16.7

Normal, Epic Games çalıştığında arayüzünü güncellemek için ekran kartını kullanır. Bu sırada ekran kartı sıcaklığı kasanın hava akışı düzenine göre kasa içerisi sıcaklığı belli seviyeye çıkarabilir, bu bahsettiğim şey sadece 2 en fazla 3 derece fark ettirir, bakmayın uzun yazdığıma. Oyun inerken HDD'ye yazılıyorsa HDD'ler eski mimariye sahip olduğundan ısınabilirler, yazma ve okuma süresi ne kadar uzun olursa o kadar ısınırlar, flash bellekler de aynı mantıkta ısınırlar, sonuçta bunların birleşimi sıcaklığı etkiler.

SSD'ye yüklüyorum oyunu.

Görev Yöneticisi'nden uygulamalara bakıp kastıran hangisi anlayabilirsiniz? Ola ki "monero" virüsü gibi mining virüsü bulaşmış olmasın.

PC yeni herhangi crackli bir oyun vs hiç indirmedim.

Görev Yöneticisi'nden uygulamalara bakıp kastıran hangisi anlayabilirsiniz? Ola ki "monero" virüsü gibi mining virüsü bulaşmış olmasın.

Buyur bak.

Sıcaklık bana göre normal, kasa içi hava akışından kaynaklanan bir sorun olduğunu tahmin ediyorum.

Kasa değil laptop.

Laptop ise normal. İşlemci de çok ısınıyor zaten. İstiyorsanız bir monstera götürün temizliğini yapsınlar. İlk 2 yıl ücretsiz diye biliyorum.

PC daha yeni depremden 1 gün önce Antakya'dan almıştım AVM'den.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2023-06-13 203909.png
    Ekran görüntüsü 2023-06-13 203909.png
    79,3 KB · Görüntüleme: 29
Buyur bak.

Kasa değil laptop.
Laptop ise daha çok normal. Dosya indirmesi yaparken güç ayarlarından güç tasarrufu moduna alın veya işlemcinin gücünü kısın. Bunları yaparken hdd/ssd'nin uyku moduna geçmesini önleyici ayarları düzenlemeyi unutmayın.

Geri
Yukarı