Çözüldü Epic Games indirme hızı aşırı yavaş

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

frtna33

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisi
Epic Games'de oyunlar neden Steam'dekine göre çok yavaş iniyor. Sebebini bilen var mı?

Çözüm
Epic'de yer alan indirme hızı belirtecine pek takılma, biraz uyduruk çalışıyor. Görev yöneticisini aç ve ağa göre sıralat. Orada olması gereken Mb/s değeri varsa sorun yoktur.
Bende problem yok aslında. İndirme hızı örneğin Steam, Uplay üzerinde vesaire 6-7MB/s olarak görünüyor. Epic'te bazen 8'i görüyor bazen 6'ya iniyor. Ama ortalaması genellikle 7.5MB/s oluyor. Görüntüde sorun yok, hatta daha hızlı indirmesini istiyorsanız görev yöneticisinden işlem önceliğini Yüksek olarak ayarlayın. Yalnız bu işlem diğer internet işlemlerinizi yavaşlatabilir. Eğer benim gibi Hem oyun insin, hem de arka planda Netflix'te dizimi ya da filmimi izliyim, veyahut YouTube üzerinden biraz video izliyim diyorsanız önermem, izletmez :) Bu işlemi mümkünse gece indirmelerinde yapın.

Epic'de yer alan indirme hızı belirtecine pek takılma, biraz uyduruk çalışıyor. Görev yöneticisini aç ve ağa göre sıralat. Orada olması gereken Mb/s değeri varsa sorun yoktur.

Birazcık hortlatmış oluyorum, kusura bakmayın.
Bahsettiğiniz gibi ağa göre sıralayınca 14 mb/sn civarlarında dolaşıyor. Halbuki benim İnternet'im 15 Mbps. Yani o kadar indirmesinin imkanı yok. Acaba söylediğinizi ben mi yanlış anladım?

Birazcık hortlatmış oluyorum, kusura bakmayın.
Bahsettiğiniz gibi ağa göre sıralayınca 14 mb/sn civarlarında dolaşıyor. Halbuki benim Internet'im 15 Mbps. Yani o kadar indirmesinin imkanı yok. Acaba söylediğinizi ben mi yanlış anladım?

Ben de biraz daha hortlatıyorum galiba evet bende de 10 MB gösteriyor ama istemcide 300 KB civarında neye göre oluyor aydınlatırsanız sevinirim.

İndirirken yazma işlemini aynı anda yapıyor sanırım o yüzden.
Screenshot_1.png

bende hepsi sıfır ben sadece okuma hızı istiyorum çünkü oyun indi doğrulama kısmı düzelmiyor bende nasıl soru sorulduğunu bilmediğim için soru soramıyorum lütfen geri dönüş yap Allahını seversen iki saattir çalışıyom
Epic Games'de oyunlar neden Steam'dekine göre çok yavaş iniyor. Sebebini bilen var mı?
Screenshot_1.png

bak lütfen geri dönüş yap oku kısmı her zaman sıfır oku kısmı dolunca doğrulanıyor oyun indi sıkıntı yok ama okuma yapmıyor lütfen geri dönüş yapın soru soramıyomda

Arkadaşlar ben küçük bir hesaplama yaptım yaklaşık 5 saniyede 0,01 GB indiriyor. Bu da 10 MB falan ediyor yani bende normalde indirirken Epic 700 kbps gösteriyor ama gerçekte aldığım 2Mbps. Dediğiniz gibi görev yöneticisinden bakınca da 18 Mbps gösteriyor. En garanti yolu benim yaptığım gibi kolay bir işlem yapmak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı