Rehber Epic Games indirme hızını en az 3 kat artırmak

bu işlemi yapmadan önce indirme hızınıza bakın Epic games den oyun indirirken ve öğrendikten sonra epic gamesden çıkış yapın ve bu işlemi uygulayın en az 3 kat artış olduğunu göreceksiniz. Bu işlem epic games ile ilgili sizin normal kullandığınız internet ayarı değil. Epicgames in uyguladığı düşük indirme hızını yüksek indirme hızı yaptığınızı düşünün. Olay bu!
fortnite indirirken indirmeyi durdurdum (2-3 MB indirme hızı ile iniyordu) dediğinizi aynen şekilde launcher'i kapatıp uyguladım ancak sonuç yine aynı.

Araştırdım soruşturdum ve sonunda iyi bir haberi bilmeyen kullanıcılar için paylaşmak için buraya geldim. En az 3 kat indirme hızı artacak deneyin ve yorumlarınızı yazın arkadaşlar!

Şimdiden iyi eğlenceler.

Önemli! Epic Games'in kapalı olduğuna dikkat edin!

Windows +r tuşu ile çalıştırı açın ve;

Çalıştır kısmına yazacagınız: %localappdata% Enter'e basın ve çıkan dosyalardan Epic Games Launcher >saved >config>windows>engine yazan not defterine girin ve aşağıdaki kodları oraya yapıştırın ve kaydedin ve Epic Games'si başlatın.

Engine klasörüne yazacağınız kod:
[HTTP] httptimeout = 10.
Httpconnectiontimeout = 10.
Httpreceivetimeout = 10.
Httpsendtimeout = 10.

[Portal.BuildPatch]
Chunkdownloads = 3
Chunkretries = 20.
Retrytime=0.5

Hocam arkada GTA 5 iniyor durdurup kapatıp yapsam sorun çıkar mı?

fortnite indirirken indirmeyi durdurdum (2-3 MB indirme hızı ile iniyordu) dediğinizi aynen şekilde launcher'i kapatıp uyguladım ancak sonuç yine aynı.
Tamamen kapatılması lazım ve işlerin uygulanması lazım, uygulamayı açtığınızda çıksanız bile arka planda çalışmaya devam edebilir buna dikkat edin lütfen. Bu uygulama bizzat denendi ve test edildi.

Hocam arkada GTA 5 iniyor durdurup kapatıp yapsam sorun çıkar mı?

Tamamen kapatılması lazım ve işlerin uygulanması lazım, uygulamayı açtığınızda çıksanız bile arka planda çalışmaya devam edebilir buna dikkat edin lütfen. Bu uygulama bizzat denendi ve test edildi.

PC'yi yeniden başlatınca istediğim kadar artış olmadı ancak 5 MB'ye kadar yükseldi indirme hızı. Yazmayı unutmuşum.

Chunkdownloads = 3
Bu komut aynı anda indirilebilecek dosya sayısını belirliyor.

Epic Games normal ayarlarında 1 olarak bulunuyor bunu değiştirirseniz hızınız artar 3 yerine 10 ile 20 yapmayı deneyim rahatladığını göreceksiniz.
Bu nedenle 3 kat artış sağlayacaksınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
35 Mbit internetle 1.5 MB/s indiren Epic games sizin sayenizde kendine geldi. Teşekkür ederim.
Sevindim hocam sizin adınıza.

11.5'le indiriyordu hala 11.5.
bazı kullanıcılar indirirken sınırlı indirmeye maruz kalıyor benim gibi, bu kişiler bu yöntemi uyguladıklarında bu engelleme kalkıyor hocam.

Chunkdownloads = 3
Bu komut aynı anda indirilebilecek dosya sayısını belirliyor.

Epic Games normal ayarlarında 1 olarak bulunuyor bunu değiştirirseniz hızınız artar 3 yerine 10 ile 20 yapmayı deneyim rahatladığını göreceksiniz.
Bu nedenle 3 kat artış sağlayacaksınız.
Teşekkür ederim bilgilendirme için hocam.

9 ile indiriyordu 11 ve üstü ile indiriyor. İşlemci zayıf olduğu için arkada işlem yapınca arada 11'e falan düşüyor.

Geri
Yukarı