Epic Games Store'un Türk lirasını bırakıp dolara geçme ihtimali yüksek!

Game pass gibi mevzulara daha çok girilecek muhtemelen. Çok bilmiyorum o şekilde birçok oyun oynama imkanı yok mu? Genelde hep son çıkan oyunları oynamaya meyilli oluyoruz. Onlar bizi daha çok heyecanlandırıyor. Para yok alamıyoruz tamam ama elimizdeki bir çok oyunu oynamak yerine son çıkana odaklanıyoruz. Korsan olduğunda bu sefer de oyunun hiçbir değeri kalmıyor. Biraz oynayıp bırakma ihtimali var ve oyunlardan keyif alamama durumu. Aslında az oyunla veya düşük bütçeli oyunlarla da keyif almak mümkün. Zaten artık bir çok oyun online olmuş durumda ve başkasına karşı oynanan oyunlar daha fazla heyecan veriyor genel olarak. Bunun için de günde 2 3 saat en fazla kaç oyun oynanabilir ki?

Umarım geçmez. Geçmesi saçma olur. Zaten kullanıcı sayısı az. Sırf kullansınlar diye sürekli bedava oyun dağıtıp promosyon yapıyorlar. Durum böyleyken 3 kuruş fazla kazanmak için zar zor türlü türlü promosyonlar yaparak kazandıkları kullanıcıları kaybetmeyi göze almamaları lazım.

Ben oyun oynamaya başladığımda Türkiye'de orijinal oyun diye bir kavram bile yoktu. Steam ise 2015'ten sonra popüler oldu ondan önce hem dolarla satıyordu hem de orijinal oyun almıyorduk zaten.

Bu saatten sonra bizim ekonomimiz de düzelmeyecek boşuna umutlanmayın. Bu hale düşen ülkeler bu bataktan 10-20 yıl çıkamıyor araştırın öğrenirsiniz.

Ben oyun oynamaya başladığımda Türkiye'de orijinal oyun diye bir kavram bile yoktu. Steam ise 2015'ten sonra popüler oldu ondan önce hem dolarla satıyordu hem de orijinal oyun almıyorduk zaten.

Bu saatten sonra bizim ekonomimiz de düzelmeyecek boşuna umutlanmayın. Bu hale düşen ülkeler bu bataktan 10-20 yıl çıkamıyor araştırın öğrenirsiniz.

Ben oyun oynamaya 2008 gibi başladım ve orijinal oyun vardı Türkiye'de. Sims 2'yi dahil orijinal kasediyle almıştım o zamanlar bunun dışında PS2 de ünlüydü onunda oyunlarını alırdık kasetle orijinal şekilde hep. Steam hesabımıda 2014'te açmıştım. 2014 önceside çoğunlukla Teknosa gibi yerlerde satılırdı oyunlar oralardan alırdık.

Sen tam olarak ne zaman başladın oyun oynamaya 90'larda falan mı da yoktu diyorsun?

Son düzenleme:
Ben oyun oynamaya 2008 gibi başladım ve orijinal oyun vardı Türkiye'de. Sims 2'yi dahil orijinal kasediyle almıştım o zamanlar bunun dışında PS2 de ünlüydü onunda oyunlarını alırdık kasetle orijinal şekilde hep. Steam hesabımıda 2014'te açmıştım. 2014 önceside çoğunlukla Teknosa gibi yerlerde satılırdı oyunlar oralardan alırdık.

Sen tam olarak ne zaman başladın oyun oynamaya 90'larda falan mı da yoktu diyorsun?
Ben 1995'te başladım arkadaşım ve evet ben başladığımda böyle bir kavram bile yoktu. 2008 yılında ise piyasaya 10 oyun çıkıyorsa Türkiye de 2 tanesi belki olurdu onlarda geç gelirdi. Çok net hatırlıyorum orijinal oyun D&R gibi yerlerde satılırdı ama çeşit olmazdı. PS2 lerin örneğin hepsi çipliydi ve orjinal oyunlarını zor bulurdun. Ben Steam hesabımı 2007 de açtım hala kullanıyorum.

Ben 1995'te başladım arkadaşım ve evet ben başladığımda böyle bir kavram bile yoktu. 2008 yılında ise piyasaya 10 oyun çıkıyorsa Türkiye de 2 tanesi belki olurdu onlarda geç gelirdi. Çok net hatırlıyorum orijinal oyun D&R gibi yerlerde satılırdı ama çeşit olmazdı. PS2'lerin örneğin hepsi çipliydi ve orijinal oyunlarını zor bulurdun. Ben Steam hesabımı 2007 de açtım hala kullanıyorum.

Ben D&R'den oyun almaya 2012 de başladım her hafta sonu gider Sims 3'e bir eklenti paketi ya da farklı bir oyun alırdım. 2008i bilmem ama 2011 yılında ne zaman Teknosa'ya gitsem oyun kısmında çeşit çeşit bir sürü oyun olurdu. 2008-2010 arası PS2 oyunları ya da diğer konsol ve PC oyunlarını tanıdık bilgisayarcı vardı o yurt dışından oyun getirtirdi ondan alırdık hep. 1995-2000 arası zaten normalde de o kadar PC oyunu yoktu. Ben oyun alırkende oyun fiyatları o zamanki dolar karşılığı neyse ona satılırdı hep.

20-30 TL'ye tonla oyun vardı Steam'de Steam kral bir hareketle bizlere 1 ay süre verdi o arada alınmalıydı çoğu oyun, şimdi Epic bu krallığı yapıyor ve imkanı olanlar bu oyunları biriktirmeli. Tabi oynayacakları, incelemelerini beğendikleri oyunları.

Epic'in uzun süre TL'de kalamayacağı aşikar. Çünkü oyunlarını diğer platformlarda 8-10 kat fiyata satışa sunan oyun üreticileri de baskı yapacaktır. Yani imkanı olan şu an alsın birkaç ay içinde Epic'in de Dolar'a geçeceğini düşünüyorum ben.

Aklında bir oyun olan çok geç olmadan alsın.

Geri
Yukarı