Epic Games vs Steam

Epic Games önce sepet olayını eklesin sonra Steam'i yakalamaya çalışsın öyle bedava oyun vermekle olmuyor işler. Ya kardeşim oyunları tek tek almak zorunda mıyım ben? 60 TL kupon vermişsin 80 TL üzerinde kullanılabilir diyorsun, 80 TL üzeri oyun sayın 2 elin parmağını geçmiyor ne anladım bu işten? Pazar vs. gibi eksikliklerden bahsetmiyorum bile. Rekabet edebilmeleri için daha çok uzun yolları var.

Sepet eklense bile büyük ihtimal kupon orda çalışmazdı. Çünkü işlerine gelmez, Bölgeyi Ukrayna yaptığında tüm kütüphaneyi 75-80 TL'ye toplarsın.

Hem katılmadığım hem katıldığım kısımlar var. Katıldığım kısım Steam'in daha iyi bir platform olduğu, hem de her açıdan ! Katılmadığım kısımsa Epic Games'in bedava oyun vermeyi keseceğini düşünmen. Bence ne kadar kârlı bir şekilde işin içinden çıktıklarını düşünürsen gayet de devam ederler.
Hayır daha Epic'de doğru düzgün çeşitlilik yok. Biliyorum biri kütüphane öbürü mağaza falan filan ama arada hayvan kadar fark olunca insanın diğer tarafa eli gitmiyor. Hem arayüz olarak da Epic sadece mağaza ve kütüphane üzerineyken Steamde zibilyar tane ek özellik var
Kesinlikle katılıyorum bir ton forum geliştirici bölümleri falan var Epic sadece bedava dağıtıyor diye kullanıyorum. He bir de Bannerlord alırken orada daha ucuzudu ondan orada aldım yoksa yine steamden alırdım. O kadar mod kuracağın oyunda dosya taratma özelliği olmaması çok kritik bir sıkıntı
Adamların gelir kaynağı Steam hocam, hepsini beleş yapması olasılığı düşük bile değil direk imkansız.
İmkansız olmasının sebebi sadece gelir kaynakları değil, aynı zamanda o kadar firmaya da satış başına para ödemeleri gerektiğine göre bedavaya birkaç on milyar oyun dağıttıktan sonra olacakları düşün. He tabi herkes her oyunu alamaz o kısıtlı sürede (imkansız varsayımımıza göre bir gün diyelim ) ileride yine para kazanmaya devam ederler...
Biraz taciz meme'i ama mesajı çok net veriyor
Dediklerinin neredeyse hepsi doğru, tek bir nokta hariç. Bu iki firma rakip bile değiller ! Tamamen farklı kulvarların oyuncuları ve yöneticileri de bunu bildikleri için iyice birbirlerinden bağımsız politikalar izliyor, zaten en temelde Steam kütüphaneyken Epic Games mağaza

Son düzenleme:

Evet dediğin oldu artık nadiren güzel oyun geliyor onun dışı tırt.

İkisi de gayet de güzel oyun platformları. Ama Epic Games sadece o yavaş ve çirkin arayüzünden kaybediyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…