Epic Games Windows 7'de "İS desteklemiyor" hatası

İşletim sistemi
Windows 7

kayra150

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI 945GM3
İşlemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kartı(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 1 GB
İşletim sistemi: antiX 22 64 bit
Kernel: xanmodv1-lts (6.6.21)

Monitör: Casper926w - 900w
Klavye: Casper K5108
Fare: PGM07
Kulaklık: TIGOES TH-812
RAM
2 gb ram
Ekran kartı
Ati radeon HD 2400 pro
Anakart
945gtc-m2
İşlemci
İntel pentium dual E2180 2,00 GHZ
Başlıkta da belirtildiği üzere işletim sistemi desteklememesi sorunu ile Torchlight 2 adlı oyuna erişim sağlayamıyorum. Sistem özelliklerim:
2 GB RAM
150GB HDD
Intel Pentium Dual CPU 2.00 GHz
ATI Radeon HD 2400 Pro
Windows 7 Ultimate 32 Bit

Daha önceki konuları inceleyip denedim (webcache dosyasını silmek gibi) çözüm olmadı. Silip tekrar yükledim olmadı. Destek ekibine danıştım bana 0 kullanıcı bilgisi muamelesi yapıp konuyu uzattılar. Oyunun sistem gereksinimlerini kontrol edin dediler. En son da sürücülerin güncel değil bahanesi uydurdular. Sürücüleri de güncelledim msinfo ve DxDiag çıktılarını da attım 10 saat oldu cevap yok herhalde sonunda sorunun benden kaynaklanmıyor olabileceğini nihayet düşünme zahmetine girmişler...

Sizler ne önerirsiniz? Var mıdır başka çözümü? Torchlight 2 sistem gereksinimleri de düşük ayrıca. Windows XP'de bile çalıştığı yazıyor (hem de kontrol et dediği kendi resmi sayfalarında) 1 GB RAM istiyor, nefes alsa yeter GPU istiyor, 1.4 GHz de işlemci istiyor. Bodhi Linux 6.0 64 Bit ile Dual kullanıyorum onda oynayabilsem gene sıkıntı olmaz. Steam'de Linux desteği var ama bende Steam sürümü değil Epic Games sürümü var o yüzden Linux konusu da orada tıkandı. Veya şöyle bir şey olsa çözüm olur yine: Başka bilgisayarda indirdim ve dosyasını kopyaladım exesinden girdim ama karakter kaldığı yerden devam etmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun yazıyı okumadım ama 32bit sistem desteği çoğu uygulamadan kesildi, 64bite çevirin.
Mantıklı ancak xp desteği bile var diyorum. 32 bit 64 bit konusu sıkıntı çıkartmaması lazım ayrıca oyunun sistem gereksinimleri:
1 gb ram
1,4 ghz cpu
Xp/vista/7

Not: Bu arada destekten tekrar cevap geldi uzun uzun yazmışlar tek cümle ile ben de buraya özet geçeyim. Açık açık olmasa da kapalı yoldan şuna benzer bir şey yazdılar kaç paragraf: "Bu konu bizi aşıyor oyunun resmi destek ekibiyle iletişime geçin"

Edit: ayrıca 2 gb ramli bilgisayarda prensip olarak 64 bit kullanıp da temel işlemlerde bile kasım kasım kasılan bir işletim sistemi tercih etmem. Ki zaten Linux olsun Windows olsun 32 bit olsun 64 bit olsun bu kasada yıllarca deneme yaptım. Ram 4 gb değilse 32 bit, 64 bitten çok daha hızlı çalışıyor kaç yıllık tecrübem bu şekilde oldu. Ram arttırmak gönül ister ama anakart eski olduğu için tek slot 1 gb ram destekliyor en fazla..

Geri
Yukarı