Epic Games'de İlerki Haftalarda Verilcek Olan Oyunlar Sızdırıldı

Ulen Borderlands denilen oyuna 7 TL vermiştim. Neyse artık.

İngilizcesi iyi olan arkadaşlar şu linklere bakabilirler mi? Acaba basitçe ne anlatıldığını bize de söyleyebilirler mi? (Epic Games ve veri izleme içerir.)

Epic Game Store, Spyware, Tracking, and You!
Can We Please All Boycott The Epic Games Store? It's Full On Anti Consumer.

Bu başlıklarda yazanlar ne kadar gerçekçi ve doğru?
Şöyle bir inceledim okumadan önce boş maval okuyor klasik reddit veledi dedim. Okuduktan sonra bir de altındaki yorumları okuduktan sonra önyargımda ne kadar haklı olduğumu anladım. Alttaki yorumlarda çürütmüşler zaten adamın komplo teorisini. Çok öyle okumadım açıkçası göz gezdirdim çünkü redditte bu boşlara çok maruz kaldığımdan zaten işin sonunu biliyordum dolayısıyla direkt alttaki yorumları okudum. Mobilde olduğumdan görsele tam bakamadım ama kısaca sanırım arkadaş kaynak izleyiciyi açmış “lan bu veri yolluyor, bellek kullanımına, CPU kullanımına bak abovvv!!” demiş muhtemelen adı da farklı bir şey epic.exe felan değil. Klasik ABD’li ergenlerin ve bizdeki malum tiplerin ABD versiyonu dayıların Çinlilere veri satma mavalını okumuş. Altta adamlar da demiş ki hilecileri bulmak için yapıyorlar felan. Steam’de de aynıları var fazla takılmayın. İkincisinde de Tencent Epic’in sahibi demiş. Tencent’e de Çinlilere veri kaçıran demiş. Ki şu an deli gibi oynanan Valorant ve neredeyse bütün çok kullanıcıya sahip mobil oyunların projesinde yer alan firmadır kendisi. Yani bu arkadaşlar muhtemelen bu oyunları oynuyor ve “verilerini Çin’e” yolluyor. Mesela aynı arkadaşlar %99.9 Chrome kullanıyor ki korktukları şeyi Google ve bilimum birçok web sayfası ve uygulama yapmakta. Hatta Opera kullanıyorlar. Ve Opera belki de en berbat olanı veri konusunda. Kısaca kullandıkları bütün uygulamalar ve siteler verilerini “çalıyor/kaçırıyor” ama bu Epic haterları Epic Games’in beleş oyunlarla göz doldurup verilerini çaldığını düşünüyor. Bu moronlar hep vardı zaten. Fazla takılmamak lazım alın beleş oyununuzu oynayın. Çok takılıyorsanız kişisel verilerinize teknoloji kullanmayı acilen bırakmalısınız çünkü sosyal medyadan arama motoruna siteden uygulamalara hepsi sizin verilerinize erişir ve 3. Kişilerle paylaşır. Bunu zaten sizin bilgilerinize sahşp olup hayatınızı çalmak için felan değil reklam ve diğer firmalarla işbirliği için yapar. Yani çoğunlukla sizin özel hayatınızla pek alakası yoktur.

Geri
Yukarı