Epic Games'teki Control, Xbox Game Pass'tekine göre daha iyi çalışıyor

1623416873907.png

Yeni sürücü gelmiş sizce indirmeli miyim?

Biraz bekle derim, sorun yaşayanlar var.
Ayrınca takılmaların sebebi o andaki arka plandaki Windows Defender veya hizmetlerinden dolayı olduğunu düşünüyorum.

Bende RAM'den kaynaklandığını düşünüyorum. Oynarken NZXT camden baktım RAM ucu ucuna yetiyor. Yani önceden RAM'i daha fazla kullanan programlar varmış çok değil 200-300 MB'lik bir fark bile dediğim sorunlara yol açabilir.

Bende RAM'den kaynaklandığını düşünüyorum. Oynarken NZXT camden baktım RAM ucu ucuna yetiyor. Yani önceden RAM'i daha fazla kullanan programlar varmış çok değil 200-300 MB'lik bir fark bile dediğim sorunlara yol açabilir.
"Özellikle günümüzde son çıkan oyunlar oldukça büyük dosyalara ve yüksek kaliteli doku dosyalarına sahiptir. Bu dosyaların boyutları oldukça yüksek olduğu için tek seferde işlemciye ulaştırılması mümkün olmamaktadır ancak yüksek kapasiteli bir ram vasıtasıyla dosyalar hazırda bekletilerek kullanılması gerektiği anda işlemciye iletilmektedir. Özellikle büyük haritalı ve yüksek kalite detaylı oyunlarda ram miktarının önemi daha fazla ortaya çıkmaktadır. Eğer ram yetersiz kalırsa windows, sabit disk üzerinde otomatik bir sanal disk alanı oluşturacaktır. Bu sanal disk alanını kısmi olarak ram gibi kullanarak dosyaları hızlıca işlemciye ulaştırmaya çalışacaktır ancak bu işlem sabit diski de yorduğu için görüntüde kare hızı düşmeleri olarak bilinen FPS Drop sorunu ortaya çıkacaktır."

Geri
Yukarı