Epic Games'ten bedava oyun alınan hesapların fahiş fiyata satılması

Verdiği bütün oyunlar ücretsiz verilmiş oyunlar. Bir akıllı onlar ya. "Knk beles alion 2 bine sation zengin oluon.". Bilerek yanlış yazdım, Epick Game nedir ya? Bir de "Uyguna" 🤣.
O oyunların hepsini satın almak istesen daha fazla fiyat çıkar.
Önceki mesajımı okuyun. Verdiği bütün oyunlar zaten ücretsiz verilmiş ve gereksiz oyunlar. Örnek Deponia. 109 TL falan ama o kadar kötü bir oyun ki. Çöpe atsan kimse almaz. 1 tane düzgün oyun yok ve zaten hepsi ücretsiz olmuş oyunlar.

Merhaba, neredeyse çoğu oyunun zamanında bedava verildiği hesapları, 1000-3000 TL arasında satılığa çıkartıyorlar. Bu insanlar, bu fiyatlara, bu hesapları satabileceklerini mi düşünüyorlar cidden? Arkadaşlar lütfen, insanları bu şekilde kazıklamaya çalışmayın, hem kimse sizin gözünüzde bu kadar saf değil, bu hesaplara bu kadar para vermezler, boşuna uğraşmayın. Görünce sinirlendim, konu açmak istedim. Umarım biraz da olsa birkaç alıcıyı bilinçlendirmişimdir. Bu arada görmeniz için sürprizbozanda da 1 adet hesap bırakıyorum. :D

Epic Games hesabımı satıyordum bundan 3-4 ay öncesinde. İçinde çok pahalı +30 oyun vardı. 50TL'ye hesabı satamadım. Adam hesaba 2500TL istemiş. :D

Serbest piyasa. Yani konu açıp da bundan şikayet etmenin bir anlamı yok. Almazsın olur biter. Satamazsa zaten indirecektir fiyatı, piyasa sistemi böyle çalışır. Bu oyunlar indirimde kaça iniyor bilmiyorum ama şimdi almak istersen fiyat bellidir. Bu tür satışlar genelde, bir an önce oyunu edinmek isteyen ama yüksek sıfır fiyatları ödemek istemeyenlere hitap eder diye tahmin ediyorum. Hesap sahibi de buna göre belli bir fiyattan satılığa çıkartır, alan alır, almayan da almaz, budur yani.

Mesela şu an bir kaç pahalı simülasyonun ve belli başlı AAA oyunların olduğu bir Steam hesabım ve Epic Games'te de genelde bu dağıtılan ya da indirimli oyunların olduğu birer hesabım var, öyle bir niyetim yok ama misal yarın satışa koysam, hiç o dediğiniz fiyatlardan koymam açıkçası. O fiyata koyacağıma ya elimde tutar ya da bir arkadaşıma hediye ederim daha iyi. Yani evet, satıcının sıfır fiyatı isteyecek hali yok ama her oyunu indirimli fiyattan almak istiyorsak, her oyunun indirimini bekleriz ve öyle alırız. Bu alıcı için zaten mantıklı olandır tabii ama dediğim gibi acelesi yoksa.

Yeni konular

Geri
Yukarı