Epic hesabım çalınıyor

F4ST3R

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar. Bugün Epic hesabıma giremedim. Mail adresime girdiğimde şifre talebi ile ilgili hiçbir şey yoktu fakat çöp kutusuna girdiğimde Epic hesabım için şifre değiştir bağlantıları gözüküyordu. Bu işlemi ben yapmadım. 2 hafta önce hesabımın tüm mail dahil her şeyini değiştirmişler. Sonra Epic Games'i spam eklemişler ve gelen hiçbir mail gözükmüyor. Tüm şifrelerimi değiştirdim yine aynı saldırı yapılıyor. Format attım olaydan sonra ama yine oldu.

Ne yapmalıyım? Malwarebytes falan hepsini yükledim. Bilgilerimi kimse ile paylaşmıyorum. Google hesabımın etkinlik durumdan ise kimse giriş yapmamış olarak gözüküyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 Faktörlü Doğrulamanın önemini görüyoruz :)
Sizce Google hesabınıza giren kişi etkinlik durumunu silmeyecek kadar akılsız mı? Yapacağınız işlem basit. Google hesabınızı telefonunuza tanımlayın 2 faktörlü doğrulama açılsın. Epic Games hesabınızı da mail veya telefon doğrulamasını açın kurtulun. Tabii daha iyi bir şifreye geçişte yapın.

İki faktörlü doğrulamayı her hesabınızda kullanmaya önem gösterin. Açık oturumları kontrol edin.

2 faktörlü doğrulamanın önemini görüyoruz :)
Sizce Google hesabınıza giren kişi etkinlik durumunu silmeyecek kadar akılsız mı? Yapacağınız işlem basit. Google hesabınızı telefonunuza tanımlayın 2 faktörlü doğrulama açılsın. Epic Games hesabınızı da mail veya telefon doğrulamasını açın kurtulun. Tabii daha iyi bir şifreye geçişte yapın.

3 adımlı doğrulama aktif Epic de normal Gmail ve tüm hesaplarımda 2FA açık.

Geri
Yukarı