Twitter hesabım sürekli çalınıyor

KeremYlmz_51

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1 ay önce Twitter hesabımdan mesajlar gelmeye başladı.
Ben de hiçbir zaman Twitter'dan mesaj yazmayan biri olarak herhalde gündemle alakalı bildirim gelmiştir diye çok umursamadım.
Lakin işler öyle değilmiş, bu mesajlar gelmeye devam edince şüphelendim ve twittera girdim.
Mesajlar kısmına girdiğimde ise 3 tane esc*rt a mesaj yazıldığını gördüm.
Zaten görür görmez adama küfür edip hesabımı sildim ve yeni hesap açtım.
Sonrasında 2 hafta geçmeden yeni açtığım hesaba girdiğimde sayfama "pasif" yazmışlar.
Şifremle alakalı bir şey olacağını sanmıyorum çünkü şifremde! + büyük harf küçük harf sayı var yani bayağı güçlü bir şifrem var.

Bu şahıs benim 2 hesabımı nasıl çalabiliyor?
Çalan şahıs ya pedofi** ya da liseye giden bir çocuk.
Çünkü yazdığı kişilerde 18 yaşından küçük kişiler.
Bu hesabımı da kapattım, artık hesap açmaya korkuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Allah sabır versin. Arkadaşın hesabını çalıp dolandırıcı coin reklamları paylaşmışlardı. Hatta bu yüzden Youtube'dan ban yedi.

Arkadaşlar 1 ay önce Twitter hesabımdan mesajlar gelmeye başladı.
Ben de hiçbir zaman Twitter'dan mesaj yazmayan biri olarak herhalde gündemle alakalı bildirim gelmiştir diye çok umursamadım.
Lakin işler öyle değilmiş, bu mesajlar gelmeye devam edince şüphelendim ve twittera girdim.
Mesajlar kısmına girdiğimde ise 3 tane esc*rt a mesaj yazıldığını gördüm.
Zaten görür görmez adama küfür edip hesabımı sildim ve yeni hesap açtım.
Sonrasında 2 hafta geçmeden yeni açtığım hesaba girdiğimde sayfama "pasif" yazmışlar.
Şifremle alakalı bir şey olacağını sanmıyorum çünkü şifremde! + büyük harf küçük harf sayı var yani bayağı güçlü bir şifrem var.

Bu şahıs benim 2 hesabımı nasıl çalabiliyor?
Çalan şahıs ya pedofi** ya da liseye giden bir çocuk.
Çünkü yazdığı kişilerde 18 yaşından küçük kişiler.
Bu hesabımı da kapattım, artık hesap açmaya korkuyorum.
Hocam cihazlarınızda virüs olma ihtimali var mı?

Kullandığınız cihaza erişimi mevcut olabilir mi? Yeni hesap açmadan önce cihazınızda herhangi bir virüs olmadığından emin olmalıydınız. Hesabı farklı bir Wi-Fi adresiyle ve farklı bir cihazdan açın. Ayrıca bilgisayarınız Malwarebytes ve Kaspersky Cloud ile tam taramaya sokun. Bunu yaparken bilgisayarı güvenli modda çalıştırın. (İnternet bağlantısının kesilmesini tavsiye ederim.)

Kullandığınız cihaza erişimi mevcut olabilir mi? Yeni hesap açmadan önce cihazınızda herhangi bir virüs olmadığından emin olmalıydınız. Hesabı farklı bir Wi-Fi adresiyle ve farklı bir cihazdan açın. Ayrıca bilgisayarınız Malwarebytes ve Kaspersky Cloud ile tam taramaya sokun. Bunu yaparken bilgisayarı güvenli modda çalıştırın. (internet bağlantısının kesilmesini tavsiye ederim.)

Hocam cihazlarınızda virüs olma ihtimali var mı?

Bilemiyorum key log falan olsa adam sadece Twitter hesabımımı çalacak mail hesabımda sıkıntı yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı