Epic Store Hakkındaki Düşünceleriniz Nedir?

GTX 750 Ti

Hectopat
Daha fazla  
Bildiğiniz üzere Epic Store, Detroit: Become Human ve Beyond & Heavy Rain oyunlarını çok uygun bir fiyata satıyor. Ayrıca her hafta iki tane ücretsiz (bana hitap etmese de) oyun veriyor. Sizin Epic Store ile ilgili düşünceleriniz nedir? Steam ile sıkı bir rekabete girebilir mi?

Steam çok köklü bir platform. Epic Games ise daha yeni sayılır. Saydığınız oyunları çok ucuza satması kendine bir kitle oluşturmasını sağladı fakat Steam ile rekabet etmesi için daha da gelişmesi ve uzun bir zaman geçmesi lazım. Sonuçta Steam'in kuruluş amacı tüm oyunları bir arada toplayıp tek bir platformdan her şeye erişmekti. Epic Games burnunu sokmaya çalışıyor fakat Epic Games'e benzer birçok platform var ve hiçbiri Steam'in yanına bile gelemiyor.

Son düzenleme:
Bence zaten rekabette olan bir platform. Fiyat konusunda özellikle Türkiye gibi 3. dünya ülkeleri için oyun fiyatlarının uygun olması daha çok satın alınabileceğini gösterdi. Oyunları ucuza satması kendisine kitle oluşturmasına da yaradı. Bunun gibi güzel olaylar devam ederse rekabet daha da kızışacak ve bu doğal olarak bize olumlu bir şekilde etkileyecektir.

Sevmiyorum, seveceğimi de düşünmüyorum. Steam her zaman birinci sırada benim için. Detroit'i bedava yapsa bile yüklemem bilgisayarıma.

Detroit Become Human gibi oyunlar sayesinde büyüyebilecek bir firma. Rocket League'in stüdyosunu da satın aldı. Bedava olan oyunlar, ucuz oyunlar hep biz oyuncuların işine yarıyor :)

Platforma özel oyun rekabet değildir. Maalesef şu anda rekabet filan yapmıyor.
Yayıncılardan alınan %30 paydan drama yapan bir CEO'ları var. Hatta bir ara çocuk gibi sidik yarıştırdı.
Valve %30 payı %10 çekerse Epic Games özel oyunlardan vazgeçeriz demek, akrabam var bir boktan anlamıyor. Ben onu CEO koltuğuna oturttum demekle aynı şeydir.

Steam gibi topluluk, ekran görüntüleri vb. için sunucu açtığında o zaman %30 bir pay alacaktır.

O oyunları da zaten bilgisayara Quantic dream çıkaracaktı. Epic Games özel çıksın diye zorunlu para ödüyor. Tencent ve Fortnite gelen para akışı azaldığında piyasadan uzun süre adlarını duyamayacağımızı düşünüyorum.

Şahsen kendilerini tanıtmak için başvurdukları yol tüketici dostu değil. Yapması gereken oyunları platforma özel çıkarmak yerine Steam göre daha uygun fiyat biçmesidir. Ama maalesef bunu yapamaz. Konsollar da 60 $ içinden %30 pay alıyor. Biz %10 pay alıyoruz tamamen popülizm bir kandırmadan ibarettir. İndirimleri ya oyun firmasına para ödeyerek ya da oyun firmasının isteği doğrultusunda yapabilir.

Son düzenleme:
Bedava verilen hiçbir oyunu almamıştım sadece Detroit: Become Human almak için hesap açtım. Oyunları alıkoyma politikası beni soğutuyor Detroit çıkınca bilgisayarıma kuracağım bir launcher.

Sevmiyorum, seveceğimi de düşünmüyorum. Steam her zaman birinci sırada benim için. Detroit'i bedava yapsa bile yüklemem bilgisayarıma.
Niye steam ile akrabalığın mı var? Bu kadar takım tutar gibi bir platform tutmanın mantığı yok. Sonuç olarak biz müşteriyiz, neresi menfaatimize uygunsa ona göre hareket ederiz. Abartmaya gerek yok bedava olsa bile indirmem falan filan diye :)

Geri
Yukarı