Epic Store'dan alınan Assassin's Creed Valhalla dili değişmiyor

Arkadaşlar ben Epic Store'dan AC Valhalla'nın Complete Edition'unu satın aldım. Aşağıda da görebileceğiniz üzere mağaza sayfasında diğer bütün dillerle birlikte Almanca da kullanılabilecek diller arasında görünüyordu. Benim bu oyunu alma sebebim böyle büyük bir rol yapma oyununu Almanca olarak oynamak istemem. Fakat oyunu Epic'ten 50GB daha sonra Ubisoft Connect'ten de 80 GB(güncelleme+DLC) indirdikten sonra oyuna girdiğimde oyun içinde dili asla değiştiremediğimi fark ettim. Ubisoft Connect'in ayarlar sekmesinden de oyunun dilini sadece İngilizce ve Arapça olarak seçebiliyorum. Epic Store'dan oyun ayarları kısmından "-culture = de" komut satırı eklemeyi denedim fakat hiçbir işe yaramadı. Daha sonra Epic Store'un, Ubisoft Connect'in hatta bilgisayarın ana dilini Almanca ve bölgesini de Almanya olarak değiştirmeyi denedim ama işe yaramadı.

Screenshot 2022-10-05 122443.png

Evet cevap geldi bizim yapabileceğimiz bir şey yok Epic Games'la iletişim kurun diyorlar.Eki Görüntüle 1536121

Urban VPN bir de touch VPN denedim ikisini de kabul etmedi VPN kullanıyorsun dedi. Şimdi oyunu sildim Ubisoft'tan tekrar yüklemeyi deneyeyim dedim yine sadece ingilizceyle Arapça seçeneği sundu. Tekrar yüklesem bile senin attığın dil dosyasını kabul edip etmeyeceği kesin değil o yüzden Epic Support'a mail atacağım şimdi teşekkürler yine de. Eki Görüntüle 1536125

Ya gerçekten şaka gibi ya sabahtan beridir Ubisoft Support ve Epic Support'la yazışıyorum. Ubisoft oyunu Epic'ten almışsın bizim dilleri değiştirme yetkimiz yok git Epic Support yaz diyor. Epic oyun Ubisoft Connect'ten açılıyor bizim yapabileceğimiz bir şey yok git Ubisoft Connect'e yaz diyor. Birbirlerinin mesajlarını birbirlerine atıyorum ekran görüntüleriyle aptala anlatır gibi anlatıyorum epiğe diyorum ki mağaza sayfanızda hala satın aldığım oyun versiyonu için Almanca gözüküyor ama Ubisoft Connect'e sadece arapçayla İngilizce var diyorum hem Epic'ten yükledim sildim Ubisoft'tan da yükledim bir şey değişmedi diyorum. Aldığınız oyun versiyonunda Almanca olup olmadığını ben göremem ancak Ubisoft Support görebilir diyor. Aşağıdaki ekran fotoğrafını alıp yolladım adam arıza kaydını sonlandırdı. Ubisofta bunların hepsini yazdım 20 tane ekran fotoğrafı attım anlıyorum ama ben yine de bir şey yapamam epiğe yazın dedi ya. Ben hayatımda kendi paramla böyle rezil olduğumu hiç hatırlamıyorum gidip FitGirl vb. sitelerden indirseydim şu an çatır çutur Almanca oynuyordum bütün izinli günümü bu pisliklere boşa harcadım.Eki Görüntüle 1536377

Ya buradaki dosyaları alıp oyun klasörünün içine attım sonra Ubisoft Connect'ten "verify files" yapıp "-culture = de" komut satırı ekledim ama işe yaramadı dosyaları eksik mi ekledim acaba?
Eki Görüntüle 1536715Eki Görüntüle 1536716Eki Görüntüle 1536717

Hocam bayağı geç oldu kusura bakmayın dosya doğrulama yapmadan oyuna girip denediniz mi?
-Edit: Mevcut kaydınızın yediğini alın sonra silin ve yeni kayıt oluşturun ve öyle deneyin.

Son düzenleme:
Oyunu bitirmiştim ama söylediğiniz yöntemi bir deneyeyim dedim maalesef değişen bir şey yok. Adamlar öyle bir kilit koymuşlarki zaten oyun dosyalarının içine Almanca dosya paketini atsanız dahi oyunun ayarlarından gidip dili değiştiremiyorsunuz Almanca gözükmüyor bile yani sadece Ubisoft Connect'ten değiştirebiliyorsunuz. Bir de buraya yazdığım mesajlardan sonrada ben Epic ve Ubisoft destekle yazışmaya devam ettim adamların verdikleri cevapları görseniz şaka gibi durumun yüzde yüz farkındalar dedimki bari bundan sonra sattığınız oyunlar için mağaza sayfasında dil düzeltmesi yapın ya da bir uyarı olsun en azından. Ona bile yapabileceğimiz bir şey yok dediler. Sadece yazık yani milyar dolarlık şirketler kurdukları mantık şu: Birisi Türkiye'den oyun satın alıyorsa yabancı dil olarak ya Arapça biliyordur ya İngilizce. Bir kişide çıkıp dememişki ya hangi Alman hangi Fransız kalkıp VPN'le Türkiye üzerinden oyun almakla uğraşacak ki alsalar bile adamların hepsi hayvan gibi İngilizce biliyorlar zaten Amerika'dan İngiltere'den birisi alsa zaten İngilizce seçeneği sunuyoruz bu yerel dil kısıtlaması neye yarıyor o zaman dememişler yani yazık kafalarına:) Tabii ayrıca ülkeyi arabistana çevirip ekonomimizi Meksika'dan Arjantin'den daha düşük fiyatlandırma yapılacak düzeye düşürenlerin de buradan yedi sülalesini tebrik ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı