Epifiz plağım kapanmış mı?

Arthur_Callahan

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Ankara
Daha fazla  
Doktora gidip röntgen çektirdim ve bana plağın açık boyun uzar dedi. Ancak internette biraz araştırma yaptım ve plağım kapanmış gibi geldi. Plağım kapanmış mı? Bu arada 15 yaşındayım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210126_230633.jpg
    IMG_20210126_230633.jpg
    54,9 KB · Görüntüleme: 1.988
Tıp okumaktansa, düzenli olarak grafi görüp hasta değerlendirmek, takip etmek gerekir böyle şeyler için. Zaten buraya attığınız görüntü de net bir şey söyleyebilmek için pek kaliteli bir durumda değil. Bu gibi durumlarda doktorun tecrübesi daha önemli, internetten bakıp fotoğraf karşılaştırmak pek doğru değil. Doktorunuza güvenin, ya da en azından başka bir doktora, orijinal görsel ile danışın bu fotoğrafla değil.

Okulda gösterdikleri kadarıyla hala açıklık var gibi yorumladım ben de. Özellikle başparmak, radius ve ulnadaki çizgileri daha iyi seçebiliyorum ama benim yorumum mezun olmuş tecrübe kazanmış doktorun yanında oldukça bilgisiz kalıyor. Sizin yorumunuzla pek farkı yok. Büyük ihtimalle gerçek görüntüde epifiz ayrım çizgileri daha net görünüyordur.

Tıp okuyan birileri çıkar diye düşündüm. 😀😀😀

Tıp okumaktansa, düzenli olarak grafi görüp hasta değerlendirmek, takip etmek gerekir böyle şeyler için. Zaten buraya attığınız görüntü de net bir şey söyleyebilmek için pek kaliteli bir durumda değil. Bu gibi durumlarda doktorun tecrübesi daha önemli, internetten bakıp fotoğraf karşılaştırmak pek doğru değil. Doktorunuza güvenin, ya da en azından başka bir doktora, orijinal görsel ile danışın bu fotoğrafla değil.

Okulda gösterdikleri kadarıyla hala açıklık var gibi yorumladım ben de. Özellikle başparmak, radius ve ulnadaki çizgileri daha iyi seçebiliyorum ama benim yorumum mezun olmuş tecrübe kazanmış doktorun yanında oldukça bilgisiz kalıyor. Büyük ihtimalle gerçek görüntüde epifiz ayrım çizgileri daha net görünüyordur.
Evet orijinal görüntüler doktorda. Ben e-nabız uygulamasından gösterdim sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı