Epifiz plaklarım kapanmış mı?

justsalvo

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 14 yasindayim. Boyum 160 kilom 50 son 2 senedir cok az uzadim 5.sinıfda 140'dim. 7. sinifda 148'dim 8 de 158 şu an 9. sınıfım 160 fakat karantina doneminde ben gunde 1 ogun yiyordum. Yaklasik 600 700 kalori aliyordum. Beslenmem yetersizdi. Annem 160 babam 173 dayim 172/ben 160'im yasim 14 erkegim. Plaklarima bakar misiniz?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20231021_144557_Chrome.jpg
    Screenshot_20231021_144557_Chrome.jpg
    88,1 KB · Görüntüleme: 160
Tıp öğrencisiyim. Epifiz plağına bağlı uzama için ellerinizi atmanız da biraz garip olmuş. Boy uzaması olduğu için konu.

Uygun şartlarda düzgün beslenme ile babanızın boyuna erişmeniz lazım. Genelde babanızın boyunda olursunuz ancak ondan uzun da olabilirsiniz.

14 yaşında daha vücudunuzda hiçbir şey olmuyor. 18 gibi cinsel organlarınız bile büyüyor. Boyunuzun uzamaması içten bile değil. Sorun yok. Epifiz plağı ise şu an bilinen bilgilerce yaklaşık 20 yaşında tamamen kapanır. Büyüme kilitlenir. 20 yaşına geldiğinizde yaklaşık olarak boyunuz belli olacak.

Hocam ben şu an 15 yaşındayım 10. sınıf öğrencisiyim. Boyum 27 şubatta 162.5 ölçüldü. Bundan 2 sene önce 8. sınıfta falankende Max 153 falandım. Ama 8 ve 9. sınıflarda obezdim yani boyum 160 bile yokken kilom 80 ve üzerindeydi. Etkiliyor diye okumuştum. Annem 158 babam 178. babam kadar olayım yeter. Sizce bu bilgilerle ileride en kötü kaç boyunda olurum. (ergenliğe 8. sınıfta girdim.

Kardeşim bildiği kadarıyla epifiz plağı dizde oluyor.

Tıp öğrencisiyim. Epifiz plağına bağlı uzama için ellerinizi atmanız da biraz garip olmuş. Boy uzaması olduğu için konu.

Uygun şartlarda düzgün beslenme ile babanızın boyuna erişmeniz lazım. Genelde babanızın boyunda olursunuz ancak ondan uzun da olabilirsiniz.

14 yaşında daha vücudunuzda hiçbir şey olmuyor. 18 gibi cinsel organlarınız bile büyüyor. Boyunuzun uzamaması içten bile değil. Sorun yok. Epifiz plağı ise şu an bilinen bilgilerce yaklaşık 20 yaşında tamamen kapanır. Büyüme kilitlenir. 20 yaşına geldiğinizde yaklaşık olarak boyunuz belli olacak.
hocam garanti boyun belli olduğu yaş 20'dir değil mi

Hocam 19 yaşına 5 ay var sizce 3-5 cm uzama olur mu?

Hocam boyunuz kaç ki? Ayrıca benim de yaşım 15 boyum 162-165 falan ama internette İngilizce aratarak bir site buldum annemin babamın boyunu ve cinsiyeti girince hangi boy aralığında olacağımı göstermişti. 165 ila 185 arasında çıktım ben. Öyle olacakmışım yani ileride.

Şu siteden method 2 denedim ben sizde bakın isterseniz. İlk method daha gerçekçi gelebilir fakat b ana 170-173 falan gösteriyor pek inanmıyorum çünkü 2 ayda 2.5 cm uzadım ve boy uzamam en az 2 yıl daha devam edeceğini düşünüyorum ama yine de onu da deneyebilirsiniz.

Hocam boyunuz kaç ki? Ayrıca benim de yaşım 15 boyum 162-165 falan ama internette İngilizce aratarak bir site buldum annemin babamın boyunu ve cinsiyeti girince hangi boy aralığında olacağımı göstermişti. 165 ila 185 arasında çıktım ben. Öyle olacakmışım yani ileride.

Şu siteden method 2 denedim ben sizde bakın isterseniz. İlk method daha gerçekçi gelebilir fakat b ana 170-173 falan gösteriyor pek inanmıyorum çünkü 2 ayda 2.5 cm uzadım ve boy uzamam en az 2 yıl daha devam edeceğini düşünüyorum ama yine de onu da deneyebilirsiniz.
teşekürler. bir de doktor boyunu bu alet ile mi ölçtü ya da buna benzer ?

Dosya Ekleri

• p_3_7_5_375-thickbox_default-Boy-Olcer.jpg
    p_3_7_5_375-thickbox_default-Boy-Olcer.jpg
    12,8 KB · Görüntüleme: 9
Teşekkürler. Bir de doktor boyunu bu alet ile mi ölçtü ya da buna benzer?

Evet hocam o alet ile geçen dönem ekim aylarında falan 157-158 falan ölçmüşlerdi ama yanlıştı bence ama bilemem tabii, 4 Aralıkta ölçülmüştüm spor salonuna başlarken 160 demişlerdi, 26-27 şubat gibi ölçüldüm en son o zamanda 162.5 demişti yine spor salonunda.

Evet hocam o alet ile geçen dönem ekim aylarında falan 157-158 falan ölçmüşlerdi ama yanlıştı bence ama bilemem tabii, 4 Aralıkta ölçülmüştüm spor salonuna başlarken 160 demişlerdi, 26-27 şubat gibi ölçüldüm en son o zamanda 162.5 demişti yine spor salonunda.

162-165 diyorum çünkü yine vakit geçti biraz ve illaki uzamışımdır yani sabit kalmıyorum.

Geri
Yukarı