Epomaker'dan alışveriş yapılır mı?

Retro tarzı derken genellikle yuvarlak tuşlu ve boşluklu olan modellerden bahsediyorum.

Anladım sizi. Ancak TH66 Pro'nun pek andırmadığını belirtmek istedim size sadece.

Ben TH66 Pro'nun bu fiyata alınmasını önermem. İndirim falan beklenmeli en azından. Gerisi konu sahibine kalmış.

Bu arkadaş mekanik bir retro klavye.
1712193455995.png

Bu arkadaş mekanik bir retro klavye.
Eki Görüntüle 2158532

Ben sizin retro derken nasıl bir tasarımdan bahsettiğinizi anlayamam maalesef az önce de dediğimiz gibi daktilo mu yoksa attığınız gibi normal retro tarzımı olduğunu bilmem zor klasik bir retro tarzı ile karşılaştırmada bulundum. O yüzden popüler olan retro tarzı klavyeler ile karşılaştırma yaptım.

Ben sizin retro derken nasıl bir tasarımdan bahsettiğinizi anlayamam maalesef az önce de dediğimiz gibi daktilo mu yoksa attığınız gibi normal retro tarzımı olduğunu bilmem zor klasik bir retro tarzı ile karşılaştırmada bulundum. O yüzden popüler olan retro tarzı klavyeler ile karşılaştırma yaptım.
Ola bilir problem yok altı üstü klavye zaten :D

Benimde canım sıkıldığı için konuyu uzattım aslında :D

Hocam arkadaşın bence klavyeler hakkında pek bilgisi yok. O yüzden tartışmayın çünkü.

şöyle 4K fotoğrafta atayım.
Eki Görüntüle 2158531

Forumda çok acayip bir random markalı klavye fanboy/fetişist kitlesi var tek laf ettiğin zaman çıldırıyorlar. Millet AMD, NVIDIA vb. fanboy diyor ya hani onlar halt etmiş yanlarında.

Ağa soruyorum hani madem bu kadar övdünüz bunlar neye derman oluyor diye. Hani oyunları daha mı iyi oynuyorsun? Yok. Tüm popüler oyunların top tier oyuncuları ve ekipmanları belli. Yazıları daha hızlı/iyi mi yazıyorsun? Bir veri yok.

Neymiş efendim switch bozulursa switch değişiyormuş da, keycap alıp dizayn ediyormuşsun bilmem ne. Tofaş modifiye kulübünü klavyelere uyarlamışlar "kanka ışıklarda BMW solladım" demeye yer arıyorlar.

Forumda çok acayip bir random markalı klavye fanboy/fetişist kitlesi var tek laf ettiğin zaman çıldırıyorlar. Millet AMD, NVIDIA vb. fanboy diyor ya hani onlar halt etmiş yanlarında.

Ağa soruyorum hani madem bu kadar övdünüz bunlar ne derman oluyor. Hani oyunları daha mı iyi oynuyorsun? Yok. Tüm popüler oyunların top tier oyuncuları ve ekipmanları belli. Yazıları daha hızlı/iyi mi yazıyorsun? Yok.

Neymiş efendim Switch bozulursa Switch değişiyormuş da, keycap alıp dizayn ediyormuşsun bilmem ne. Abicim sen Tofaş modifiye kulübünü klavyelere uyarlamışsın "kanka ışıklarda BMW solladım" demeye yer arıyorsun.

Elinizdeki scope modelinin Switch'leri ile alakalı bir durum olmadan bu hotswap olayının değerini pek anlamanız mümkün değil. Önerdiğimiz klavyeler random marka falan da değil ayrıca. Az duyulmuş markalar desek daha doğru olur. Yurt dışında Türkiye'deki oyuncu arkadaşların ASUS'a olan sevgisi gibi seviliyor o markalar. Önerdiğimiz modeller açıkçası pek bir derman olmuyor. Ancak daha uzun ömürlü güzel hissiyatlı ve kaliteli bir deneyim yaşatıyorlar. Maalesef bilindik marka dediklerimiz bu durumu yaşatamıyor Switch'leri ile alakalı bir durum olduğunda da ortaya hotswap bir model olması giriyor yeni bir klavye almaktan kurtarır insanı. Yay sesi ve çift basma gibi problemleri ya da kronik sorunlu bir model almaya hiç lüzum yok açıkçası ASUS'un garanti servisini ele almak bile istemem. Bu durum sadece ASUS için geçerli değil ne yazık ki. Yazıları daha hızlı yazmak sizin parmaklarınızı kullanmanıza bağlı bir durum. 100 TL'lik klavye de oyun oynatır 3000 TL'lik de. ASUS'u kötüleyip önerdiğim durumlarda olmuyor değil hocam. :D

Son düzenleme:
Ağa soruyorum hani madem bu kadar övdünüz bunlar neye derman oluyor diye. Hani oyunları daha mı iyi oynuyorsun? Yok. Tüm popüler oyunların top tier oyuncuları ve ekipmanları belli. Yazıları daha hızlı/iyi mi yazıyorsun? Bir veri yok.

Neymiş efendim switch bozulursa switch değişiyormuş da, keycap alıp dizayn ediyormuşsun bilmem ne. Tofaş modifiye kulübünü klavyelere uyarlamışlar "kanka ışıklarda BMW solladım" demeye yer arıyorlar.
Mekanik klavye sadece E-spor için mi kullanılıyor sanki. Keychron mesela malzeme kalitesi olarak 10/10 olmasına rağmen E-spor için uygun değil. Konudan bir haber olup yorum yapmanız da komik. Bilinmeyen markalar dediğiniz markalar yurtdışında gayet biliniyor. Biraz dünyadan haberiniz olsun. Ya da bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın.

Mekanik klavye sadece E-spor için mi kullanılıyor sanki. Keychron mesela malzeme kalitesi olarak 10/10 olmasına rağmen E-spor için uygun değil. Konudan bir haber olup yorum yapmanız da komik. Bilinmeyen markalar dediğiniz markalar yurt dışında gayet biliniyor. Biraz dünyadan haberiniz olsun. Ya da bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın.

Katılıyorum hocama.

Hocam ben bu konuda tarafsızım çünkü. Altı üstü klavye ve mouse oyunlarda adamı vuramıyorsan kolsuz ola bilirsin ve ya karşıdaki adam senden daha iyidir olay bu kadar basit. Dış donanım olarak Koltuk ve kulaklık diğerleri fasa fiso bence.

Yeni çıkan çoğu dış donanımlar sadece yeni nesil için bir pazarlama işi bu kadar basit.

Mekanik klavye sadece E-spor için mi kullanılıyor sanki. Keychron mesela malzeme kalitesi olarak 10/10 olmasına rağmen E-spor için uygun değil. Konudan bir haber olup yorum yapmanız da komik. Bilinmeyen markalar dediğiniz markalar yurtdışında gayet biliniyor. Biraz dünyadan haberiniz olsun. Ya da bilmediğiniz konular hakkında yorum yapmayın.

Hala 3108V2'nin Scope'a karşı avantajlarını, daha iyi olan yönlerini kaynaklarıyla beraber bekliyorum. İlk bilgisayarına 2001'de sahip olmuş ve sayısız klavye kullanmış birisi olarak neyi yanlış yapıyorum da 4 günde alıştığım ve kusursuz kullandığım Scope varken 2 ay çile çektiğim 3108V2'ye dönüş yapmalıyım. Bilmiyorsam bilgilendirin, mesela ben sana x donanım şundan daha iyi desem ve neden diye sorsan baştan aşağı maddelerim hepsini.

Onun dışında yok yurtdışında biliniyor siz bilmiyorsunuz vb. bir derde derman değil. Yurtdışında kullananların da %90'ı kendi kurdukları battlestationlarına estetik olarak uysun diye alıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı