ePTT AVM Windows 10 VOLUME_MAK Çıktı

ATA 1881

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Bu satıcıdan Windows 10 almıştım. CMD'den lisans türünü kontrol ettim VOLUME_MAK yazıyor. Bu nedir bilen var mı?

366755

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlışım varsa düzeltin MAK, Multiple Activation Key (Çoklu Etkinleştirme Anahtarı): Microsoft ürünlerinin tek tek etkinleştirilmesi için kullanılan yöntemdir. MAK ile aktivasyon işlemini gerçekleştirmek için Online yada Offline (Telefon ile) ürünlerin Microsoft tarafından doğrulanması gerekir. Ticari kuruluşlar VL ürün satın alırken bu lisansın kaç defa kullanılacağını belirterek lisans edinirler. Örneğin 5000 defa kullanılabilecek bir lisans anahtarı satın aldığınızda lisans anahtarını 5000 ayrı bilgisayara yükleyip etkinleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tahminimce kullanıcı limiti aşıldı ve o yüzden böyle bir hata alıyorsun satın aldığın kişi ile iletişime geçmeni öneririm.

Son düzenleme:
Yanlışım varsa düzeltin MAK, Multiple Activation Key (Çoklu Etkinleştirme Anahtarı): Microsoft ürünlerinin tek tek etkinleştirilmesi için kullanılan yöntemdir. MAK ile aktivasyon işlemini gerçekleştirmek için Online yada Offline (Telefon ile) ürünlerin Microsoft tarafından doğrulanması gerekir. Ticari kuruluşlar VL ürün satın alırken bu lisansın kaç defa kullanılacağını belirterek lisans edinirler. Örneğin 5000 defa kullanılabilecek bir lisans anahtarı satın aldığınızda lisans anahtarını 5000 ayrı bilgisayara yükleyip etkinleştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Tahminimce kullanıcı limiti aşıldı ve o yüzden böyle bir hata alıyorsun satın aldığın kişi ile iletişime geçmeni öneririm.
Lisans türü MAK ise hata satıcıda demektir. İlanda sadece orijinal diye belirtmişler ama MAK satıyorlar neyse. Ben herhangi bi hata almadım, güncellemeler yapılıyor en son 2 gün önce format attım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı