Erasmus için üniversite

Huseyin H

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Erasmus aracılığıyla birçok Avrupa ülkesi gezmek maddi olarak nasıldır? Bazı kişiler çok ucuza biletlerin olduğunu söylüyor, öyle ise bunu açıklayabilir misiniz?

Her Erasmus destekleyen üniversitese bu geçerli midir? Örneğin Selçuk üniversitesinde ucuza başka ülkeye gidebiliyorken başka üniversitede bu avantaj var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Biletler ucuz da yiyeceğin bir şey 8-10 euro olacak. Tren fiyatları bayağı ucuz da temel ihtiyaçları gidermek pahalı. Gitmeden burada asgari ücrete falan çalışıp en az 1000 euro falan biriktirmek lazım.

Arkadaşın dediği gibi cebinizde 10-15 bin TL ile giderseniz sıkıntıya düşersiniz. Cebinizde arkadaşın dediği gibi bana kalsa onun dediği miktardan daha fazlası ile gitmelisiniz. Erasmus'un olayı gezmek, part time çalışmak ve eğitimi yükseltmektir. Tavsiye ederim fırsatınız varsa gitmeniz için ancak, her üniversitenin dış ilişkiler birimi, yani Erasmus ile ilgilenen birimi iyi değildir, çok zorluk yaşayanda gördüm duydum.

Arkadaşın dediği gibi cebinizde 10-15 bin TL ile giderseniz sıkıntıya düşersiniz. Cebinizde arkadaşın dediği gibi bana kalsa onun dediği miktardan daha fazlası ile gitmelisiniz. Erasmus'un olayı gezmek, part time çalışmak ve eğitimi yükseltmektir. Tavsiye ederim fırsatınız varsa gitmeniz için ancak, her üniversitenin dış ilişkiler birimi, yani Erasmus ile ilgilenen birimi iyi değildir, çok zorluk yaşayanda gördüm duydum.
Cevapladığınız için teşekkür ederim, selçuk üniversitesi ve süleyman demirel üniversitesi arasında kaldım sadece, youtube'da selçuk ta okuyup ülke ülke gezenler var. Bu karadeniz teknik üniversitesi ve mustafa kemal üniversitesi için de geçerli, peki süleyman demirel de okuyan biri de aynı şekilde gezebilir mi? Ve ulaşım ucuz anladığım kadarıyla, yaz tatillerinde çalışan biriyim ve ayrıca hibe de alacağım, yeterli olur mu sizce?

Cevapladığınız için teşekkür ederim, selçuk üniversitesi ve süleyman demirel üniversitesi arasında kaldım sadece, youtube'da selçuk ta okuyup ülke ülke gezenler var. Bu karadeniz teknik üniversitesi ve mustafa kemal üniversitesi için de geçerli, peki süleyman demirel de okuyan biri de aynı şekilde gezebilir mi? Ve ulaşım ucuz anladığım kadarıyla, yaz tatillerinde çalışan biriyim ve ayrıca hibe de alacağım, yeterli olur mu sizce?
Açıkçası Süleyman Demirel'de de çok sorun yaşayacağınızı sanmam, ancak alternatif olarak gidebileceğiniz üniversiteler (selçuk vs örnek vermişsiniz) varsa, orayı tercih edin derim. Gezme konusundan yana hiç sıkıntı yaşamazsınız, AB kendi standartları kapsamında öğrencilere ücretsiz biletler veya biletlerin parasını karşılıksız ödüyor, çok gezersiniz, Ancak tek amacınız birçok şehir görmek olmamalı, hazır gitmişken part time orta halli bir yere girip para da biriktirirseniz, TR ye döndüğünüzde çok büyük fırsatlar elinizde olur hem maddi hem manevi. Güzel bir plan yapın.

Açıkçası Süleyman Demirel'de de çok sorun yaşayacağınızı sanmam, ancak alternatif olarak gidebileceğiniz üniversiteler (selçuk vs örnek vermişsiniz) varsa, orayı tercih edin derim. Gezme konusundan yana hiç sıkıntı yaşamazsınız, AB kendi standartları kapsamında öğrencilere ücretsiz biletler veya biletlerin parasını karşılıksız ödüyor, çok gezersiniz, Ancak tek amacınız birçok şehir görmek olmamalı, hazır gitmişken part time orta halli bir yere girip para da biriktirirseniz, TR ye döndüğünüzde çok büyük fırsatlar elinizde olur hem maddi hem manevi. Güzel bir plan yapın.
Part time iş çok iyi olur hem gezeceğim yerler için biraz maddi duruma destek verir. Sdü dense selçuk tercih etmek daha iyi gibi anladığım kadarıyla

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi için ne diyorsunuz hocam? @Quantum9
Bazı programları ve fırsatlarını inceledim, direkt maddiyat odaklı bir üniversite. Düşündüğünüz bölümler, üniversiteler nelerdir? Ayrıca sıralamanıza göre yorum yapsak daha iyi olur.

Hocam bunun hakkında konum vardı oraya bakabilirseniz aşağıya ekliyorum. Arkadaşın konusunu dağıtmayayım.

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi okunur mu?
Açıkçası başka düşündüğünüz yerler var mıdır? Tek bir yere bağlı kalmayalım. Üniversite hakkında bazı şikayetlerde mevcut, biraz sıkıntılı olabilir. Sonuçta başka ülkede olacaksınız ve üniversitenin gidişatı veya size uygulanan tutumdan rahatsız olursanız dışarıda hakkınızı aramanız oldukça zor. Başka düşündüğünüz yerler var mı?

Geri
Yukarı