Ergenlik Döneminde Ses Değişimi

Matematik hocanın yaptığı bir terbiyesizlik, sözde eğitimci titrine sahip kişiler böyle yaparsa okuldaki öğrenciler ne yapmaz.

Ben bahsettiğin sorunu yaşadım. Önce bir kalın bir ince çıkıyordu sonra sürekli ince çıkmaya başladı. Tıptaki ismi mutasyonel falsetto, istersen Google'dan bakabilirsin. Organik sorun olmadığından ses terapisi ile düzeldi. Ama düzelmeden önce de çok çektim.

Liseye ilk başladığımda kendi sesimden nefret ederdim. Çok çirkin gelirdi kayıtlarda falan ki hakikaten öyleydi. Ama zaman geçtikçe farkı anlayabiliyosunuz. Şu anki sesimi çevremdekiler falan hep beğeniyor yani. Ama olay kalın olması değil. Sanırım sesinizin rahatsız edici olmasından korkuyosunuz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sesinin kalın olması senin olgun olduğunu belirtmez önce bunu bir anla. İnce olması daha iyi. Bir insanın boru gibi sesinin olması çok kötü. Kafana takma. İlerde ses tellerin tam halini alır.

Videolarda sesinin farklı olmasının sebebi galiba insan beyni sesini sana daha iyi gösteriyormuş. Ayrıca sesinin kalın olmasına bakma büyüyorsun ileride sesin yerine oturacaktır. Hem ince sesli olmaktansa kalın sesli olmak iyidir.
Şimdi eski videolarıma bakıp sesim nasıl inceymiş diyorum.

Yok be farklı değil. Konuşurken kendi sesini aynı zamanda ağzından da duyuyorsun. Ayrıca kulağını kapatırsan dışarıdan duyulan sesine daha yakın bir ses elde edersin.

Açıkçası ben 18 yaşındayım ve sesim ince. Zar zor da olsa sesimi Harun Can'ın sesine benzetebiliyorum ama yine de tam benzemiyor. Harun Can'a çok yaklaşabilmem için, sesimin sadece bir kaç adım daha ton olarak olgunlaşması gerekiyor. Sesimi kalınlaştıracak önerileriniz var mı? İçki, bitki çayı gibi vs?

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası ben 18 yaşındayım ve sesim ince. Zar zor da olsa sesimi Harun Can'ın sesine benzetebiliyorum ama yine de tam benzemiyor. Harun Can'a çok yaklaşabilmem için, sesimin sadece bir kaç adım daha ton olarak olgunlaşması gerekiyor. Sesimi kalınlaştıracak önerileriniz var mı? İçki, bitki çayı gibi vs?
Zamana bırak derim... Zira 20'sinden sonra sesiniz oldukça değişecek, gırtlağınız gelişecektir...

Zamana bırak derim... Zira 20'sinden sonra sesiniz oldukça değişecek, gırtlağınız gelişecektir...
Bakın sesim şu an böyle... Harun Can'ı andırıyor mu? Üst üste her parçasını tek başıma söyledim seslendirdim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Attığım seslendirme baktınız mı? Görüşleriniz? Bu arada Lirik Bariton muyum?

Henüz ses eğitimi almadım ayrıca Konservatuar düşünüyorum.

Sesim en fazla 2.5 ila 2.8 oktav arasında.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı