Erkeğim ve göğsüm çok büyük

Ergenlik dönemin bitene kadar kilo verirsen muhtemelen eski haline döner. Beslenmene dikkat edip spor yapman lazım. Vücudundaki yağ oranı arttığı için östrojen de artıyor dolayısıyla böyle şeylere sebep olabiliyor. Ergenlikten sonraya sarkarsa ameliyat gerektirebiliyor.

Dostum öncelikle kilon fazla. Ve bu tür şeyler dengesiz ve yağlı yiyeceklerden dolayı olur. Anladığım kadarıyla hareketli antrenman yapamıyorsun ama ağırlık kaldırma da problem yok bence ufak ufak yürümeye çalış bu sıcak havalarda ter atman iyi olur evde kendi vücut ağırlığınla çalış şınav falan yani ve meyve sebze ye. Bana sorarsan sen dengesiz beslendiğin için oluyor cipsten falan uzak dur yeme kola falan içme çok şekerli bir ürün bunlara dikkat edersen zamanla iyi olabilirsin. Fakat bir doktora gidip hormonlarına baktırmanda fayda var.

Jinekomasti gibi bir şey olabilir öncelikle doktora görünün ameliyat gerekebilir duruma göre Spor'a başlayın.

Böyle durumlarda bence ameliyat düşünülecek en son şey diye düşünüyorum sonuçta kadında bir yarık olacak ve bunun geri dönüşü olmaz. Hayatın boyunca üstünde kalacak.

Boy kilo orantın güzel doktora git buradaki kimse senin derdine derman olamaz bana güven 13 yaşımdayken boyum uzamıyor diye konu açmıştım herkes hormon tedavisi vb dediler hiçbir tedavi görmedim ve sonradan boyum uzadı.

Boy kilo orantın güzel doktora git buradaki kimse senin derdine derman olamaz bana güven 13 yaşımdayken boyum uzamıyor diye konu açmıştım herkes hormon tedavisi vb dediler hiçbir tedavi görmedim ve sonradan boyum uzadı.

Ya çoğu kişi boy kilo oranın güzel demişte arkadaşlar siz iyi misiniz adam 1.70 bile değil 75 kilo. Benim boyum 1.91 ben 75 kiloyum siz bu adama nasıl boy kilo oranınız güzel diyorsunuz anlamıyorum.

85 fazla 80 benim için ideal.
Uzun ince olmak iyi bir şey değil bence.

Ameliyat olsanda ameliyat izleri gözükmüyor. Sizden başkası anlamaz yani. Ameliyat diye kendinizi korkutmanıza bile gerek yok çok basit operasyon zaten 1 saatte biter. Muhtemelen yaşınız ilerledikçe kendi kendine düzelecektir.

Uzun ince olmak iyi bir şey değil bence.

Ameliyat olsanda ameliyat izleri gözükmüyor. Sizden başkası anlamaz yani. Ameliyat diye kendinizi korkutmanıza bile gerek yok çok basit operasyon zaten 1 saatte biter. Muhtemelen yaşınız ilerledikçe kendi kendine düzelecektir.

Şimdi ameliyat fotoğraflarına bir göz attım ve küçük birkaç çizkle ameliyatı tamamlıyolarmış ama yine de izi kalıyor bence ameliyat en son çözüm.

Uzun ince konusuna gelince basketbol oynuyorum ve yaşım daha 18. 20 21 yaşlarıma gelince kilo almayı düşünüyorum. Şu anda gelişim çağındayden kilo almamın bir anlamı yok zaman ilerledikten sonra o kiloları spor yaparak kasa çevirmek var aklımda ama dediğim gibi şu anda bu yaşta ağır spor şartlarını düşünmüyorum.

Bazı arkadaşın dedikleri doğru mesela zararsız olduğu, hormon testi ve operasyonlar. Ancak spor yaparak düzelecek bir şey değil bu verilemeyecek bir yağlanmadır bu operasyon ile alınması gereken bir şey. Düzgün beslenmemek, genetiği iyi olmayan insanlar için ciddi bir problem ancak cips yeme denilmiş.. Her cips yiyenin memesi mi büyüyor?

Doktora git dostum, kilodandır gibi geçiştirici cümleler kuran doktor olursa tepkini göster ve hormon testlerini yaptırt. Sonrasında ameliyatın gerekli olup olmadığını, bu durumun seni çok rahatsız ettiğini dile getir ve ameliyat dedikleri için de ciddi bir operasyonmuş gibi düşünme bu operasyon çok ciddi bir şey değil.

Şimdi ameliyat fotoğraflarına bir göz attım ve küçük birkaç çizkle ameliyatı tamamlıyolarmış ama yine de izi kalıyor bence ameliyat en son çözüm.

Uzun ince konusuna gelince basketbol oynuyorum ve yaşım daha 18. 20 21 yaşlarıma gelince kilo almayı düşünüyorum. Şu anda gelişim çağındayden kilo almamın bir anlamı yok zaman ilerledikten sonra o kiloları spor yaparak kasa çevirmek var aklımda ama dediğim gibi şu anda bu yaşta ağır spor şartlarını düşünmüyorum.

En son çözüm diye bir şey yok bu verilebilecek bir yağ değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı