Erkek bakım önerileri

umuttl

Yoctopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Abilerim kardeşlerim sizlerden bir tavsiye almak istiyorum;
18 yaşındayım saçım dökülüyor ve yağlanıyor hangi şampuanı kullanmalıyım?
Dişlerim için hangi macunu ve fırçayı kullanmalıyım?
Ve sizlerin önerdiği hangi bakım ürünlerini kullanmayalım "parfüm krem siyah nokta bandı vb."

Yüz yıkama jeli olarak ( Her gün yüzünü yıkarken kullanabilirsin )
Siyah noktalar için kil maskesi ( Diğer alternatifleri de olabilir, bu marka iyi )
Kil maskesi kullanımından sonra bu nemlendirici çok başarılı ( Kil maskesi suratını çok kurutur, nemlendiriciye ihtiyacın var )
Diş fırçası olarak TePe ya da Curaprox markasının herhangi bir fırçasını alabilirsin. Macun konusunda da takıl kafana göre.
Saç dökülmesine gelirsek bunun vitamin eksikliği, gen boyutu da var. Ama şampuanla çözmek istiyorsan bebek şampuanları fena değil, bioxcin saç dökülme şampuanını önermiyorum.
Aşırı fazla dökülmüyorsa takılma, head and shoulders falan işini görür.

Yüz yıkama jeli olarak ( Her gün yüzünü yıkarken kullanabilirsin )
Siyah noktalar için kil maskesi ( Diğer alternatifleri de olabilir, bu marka iyi )
Kil maskesi kullanımından sonra bu nemlendirici çok başarılı ( Kil maskesi suratını çok kurutur, nemlendiriciye ihtiyacın var )
Diş fırçası olarak TePe ya da Curaprox markasının herhangi bir fırçasını alabilirsin. Macun konusunda da takıl kafana göre.
Saç dökülmesine gelirsek bunun vitamin eksikliği, gen boyutu da var. Ama şampuanla çözmek istiyorsan bebek şampuanları fena değil, bioxcin saç dökülme şampuanını önermiyorum.
Aşırı fazla dökülmüyorsa takılma, head and shoulders falan işini görür.
Çok teşekkür ederim sizden en kısa zamanda deneyeceğim sağolun.

Bu markayı çok kez gördüm ama kullanmakta çekindim siz kullanıyor musunuz acaba faydası var mıdır?

Çekinerek almıştım, pek işe yaramıyor deniyordu. Aslında pek üst seviye bir diş macunu değil ama 1 haftada dişimi daha da beyazlatmıştı. Sigara kullanmııyorsanız birçok başlı diş macunları işinizi görecektir.

Çekinerek almıştım, pek işe yaramıyor deniyordu. Aslında pek üst seviye bir diş macunu değil ama 1 haftada dişimi daha da beyazlatmıştı. Sigara kullanmııyorsanız birçok başlı diş macunları işinizi görecektir.
Sigara alkol vb. şeyler kullanmıyorum teşekkür ederim ürünü deniyeceğim.

Merhabalar. Açıkçası buradaki pek çok öneriye katılmıyorum. Bakım böyle olmamalı. Öncelikle ürünün markasından ziyade içeriğine bakmalısınız. Çok kötü bir markanın bir ürünü harikalar yaratabiliyor. Kafanızı karıştırmamak adına bunlara girmiyorum.

Eğer saçlarınız için yağlanma karşıtı, dişleriniz için beyazlatıcı, sivilceleriniz için kurutucu kozmetikler kullanıyorsanız büyük hata yapıyorsunuz demektir. Yağlı saçlar için olan şampuanlar çoğunlukla saçı daha da kurutur. Diş beyazlatıcı diş macunları dişleri aşındırır, en iyi ihtimalleyse mikroplastikle sıvayarak dişlerinizi geçici şekilde parlatır. Sivilceler ise üzerine ürün ekleyerek yok edemeyeceğiniz oluşumlardır.

Saç için: Kullanmakta olduğunuz şampuanı değiştirmekten çok saç kremi kullanmaya başlamanızı öneririm. Şimdilik alışma evresinde olduğunuz için herhangi birini kullanabilirsiniz. Markalar ve içerikler daha sonra takılmanız gereken şeyler. Duşta önce saçınızı şampuanlayıp sonra güzelce durulamanız gerek. Ardından saç kremi uygulayın. O saçınızda beklerken bedeninizi temizleyebilirsiniz. Sonra hepsini çok iyi bir şekilde yıkayın. Saç kremi bir hayli zor durulanır. Zerresi kalmayıncaya kadar yıkayın. Saçınızdan akan su ağzınıza geldiğinde hala kimyasal tadı alıyorsanız, daha durulamanın bitmesine çok var demektir. Saçma ama işe yarayan bir ayırt etme yöntemi. Düzgün durulamazsanız saçınız daha çabuk yağlanır.

Ne işe yarar? Saç yeterli neme sahip olmadığı için kendini koruma amacıyla daha fazla yağ (sebum) üretir. Saç kremi bu nemi saça kazandırır.

Diş için: Diş ipi kullanma alışkanlığı kazanın. Dişlerinizi tercihen her yemekten sonra, olmasa bile en azından günde bir kere, uyumadan hemen önce, dişlerinizi fırçalama evresinin başında temizleyin. Daha sonra ağzınızı suyla çalkalayın ve dişlerinizi düzgün fırçalama tekniğiyle fırçalayın. Ağız bakım suları gereksizdir. Ağzınızdaki yararlı mikrobiyotayı mahveder. Dişlerinizin yılda 1-2 kere temizlenmesi önerilir. Düzgün bir bakım yaparsanız bu muayenehane temizlik işlemi bile 10 dakika sürecektir.

Ne işe yarar? Dişlerinizin arasına fırçanın bütünüyle girmesi mümkün değildir. Çürüklerin ve ağız kokusunun en büyük nedeni, dişlerin arasının yeterince temizlenmemesidir.

Yüz için: Yüz bakımı sadece iki temel basamaktan oluşur. Bunlar temizleme ve nemlendirmedir. Bu etkiyi yıllarca sürdürebilmek ve verimli kullanabilmek için sonuna 'koruma', arasına ise hedef alınan sorunu gidermek için 'kişiselleştirme' eklenir. Yani asgari bakımınız temizlik ve nemlendirmeden ibaret olsa da ben size daha detaylı bir bakım önereceğim.

Yüzünüz için öncelikle güzel bir köpük temizleyici almanızı öneririm. Köpük temizleyiciler, köpük formunda olmazlar. Elinize aldığınızda koyu kıvamlı bir krem gibidirler. Suyla ovuşturduğunuzda sabun gibi köpürürler. Güzelce yıkadığınız ellerinizle, ıslak cildinize bunu uygulayın ve çok nazik dairesel hareketlerle, bir iki dakika kadar cildinizi temizleyin. Yüzünüze reklamlardaki gibi su çarpmadan, nazikçe avuç içlerinizle su taşıyarak, kesinlikle bastırmadan ya da ovalamadan iyice durulayın. Sonrasında kış ve akşam için koyu kıvamlı, yaz sabahları içinse ince kıvamlı bir nemlendirici uygulayın.

Eğer özel sorunlarınız varsa bunun için bu iki aşamanın arasına bir özelleştirme koymanız gerek. Bu yaşta kırışıklık değil de sivilce sorununuz olabileceğini düşünüyorum. Bu nedenle salisilik asit önerebilirim. Herhangi bir kozmetikçiden salisik asit serumu alın. Yüzdesi en düşük olanı seçerseniz daha iyi olur. Yazları her sabah, kışları yalnızca akşamları ve en fazla iki günde bir olmak üzere iki bakım arasında kullanın.

Cildinizi çok daha uzun yıllar sağlıklı ve güzel tutmak istiyorsanız da yaz kış demeden her sabah bakım sonrasında güneş kremi kullanın.

Ne işe yarar? Sivilce, her ne kadar bilindik birkaç tür bakteriyle oluşsa da, prensipi çok basittir. Gözeneklerinize ve kıl köklerinize, cilt yağı ve ölü hücrelerle birleşip hamur kıvamı alan bir oluşum girer. Bu oluşum bakterileri gözeneğin içine hapsederek mühürler. Bakteriler burada çoğalır ve iltihap oluşturur. Bu eğer yüzeye çok yakınsa beyaz uçlu sivilceler, çok derindeyse kesinlikle müdehale etmemeniz gereken kistik sivilceler oluşur. Bunları sıkamazsınız ve kesinlikle sıkmamalısınız. Daha derine götürebilirsiniz. Düzenli temizlik bu ölü hücreleri ve yağı zaten henüz gözeneklerinize nüfus etmeden, günde iki kere temizler. Salisilik asit ise kolaylıkla gözeneklere nüfus edebilen bir bileşiktir ve bu bakterilerin en etkili düşmanıdır. Cildinizi biraz kurutabilir. Bu nedenle nemlendiriciyle birlikte kullanmanız son derece önemli. Güneş kremi ise yaşlılıktan ve cilt kanserinden koruyan en ucuz tedavidir.

Tekrar ediyorum, kullanım yönergelerime uyun. Düzgün kullanmadığınız sürece dünyanın en etkili ürünü bile sizin için etkili olmayacaktır.

Umarım yardımcı olmuştur.

Geri
Yukarı