(Erkek) uzun saç bakımı nasıl olmalıdır?

EfeMertY

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba.

Saçım kıvırcık veya dalgalı olmadığından zorluk yaşıyorum açık gezinirken. Bir rüzgar vursa veya duştan çıksam saçımı bağlamadan dolaşamıyorum. Bağladığım zaman herhangi bir sorun yaşatmıyor ancak saçımı açık daha çok seviyorum. Biraz dökülme sorunu da var özellikle duştayken çok dökülüyor.

Saçım açıkken daha sağlam durmasını sağlayacak, dökülmenin önüne geçemeyiz ama en azından dökülmeyi azaltacak ve genel saç sağlığı için önerebileceğiniz ürünler veya tavsiyeler var mı?

Benim de saçlarım uzun ve kıvırcık. Ayrıyeten egzamam var. Her duşta yaklaşık bir avuç saçım dökülüyor. Köpük kullanabilirsin kıvırcık saçlar için. Saçı sertleştiriyor ve dağılmıyor. Dökülmesi için çare ben de bulamadım ama yenisi çıkıyor çok sıkıntı etmemeye başladım :D Profildeki fotoğraf birkaç ay öncesine ait. Saçım gördüğün üzere yay gibi. Rüzgarda benim de aşırı sinirime dokunuyor o yüzden genellikle taç kullanıyorum. Zik zak şeklinde taçlar acıtmıyor öneririm.

Benim de saçlarım uzun ve kıvırcık. Ayrıyeten egzamam var. Her duşta yaklaşık bir avuç saçım dökülüyor. Köpük kullanabilirsin kıvırcık saçlar için. Saçı sertleştiriyor ve dağılmıyor. Dökülmesi için çare ben de bulamadım ama yenisi çıkıyor çok sıkıntı etmemeye başladım :D profildeki fotoğraf birkaç ay öncesine ait. Saçım gördüğün üzere yay gibi. Rüzgarda benim de aşırı sinirime dokunuyor o yüzden genellikle taç kullanıyorum. Zik zak şeklinde taçlar acıtmıyor öneririm.

Benim kıvırcık veya dalgalı değil maalesef. Düz saç. Güçsüz ve dağılmaya çok müsait. Saç yeteri kadar uzun değilken ben de taç çok kullandım ancak şimdi bağlıyorum. Bağlarken bir sorun yok ama dediğim gibi açık gezmek istiyorum (mümkünse tabii :) ) saç bir de elimi arasına atınca direk kopuyor tüm zaman bu anı beklemiş gibi. Duşta da aynı şekilde. Bakım ürünleri daha çok işime yarardı saçı biraz sertleştirmek ve dökülmesini azaltmak için. Maalesef ben de çıkacağının garantisi yok tüm sülaledeki erkeklerin neredeyse hepsi saçsız olduğundan :(

Mutlaka doktora gidin o zaman öğrenin durumu.
Doktora gerek var mı? Bana ürün mü önerirler yoksa "evet gidecek bu saç" diye tespit mı yapacak?

Merhaba.

Saçım kıvırcık veya dalgalı olmadığından zorluk yaşıyorum açık gezinirken. Bir rüzgar vursa veya duştan çıksam saçımı bağlamadan dolaşamıyorum. Bağladığım zaman herhangi bir sorun yaşatmıyor ancak saçımı açık daha çok seviyorum. Biraz dökülme sorunu da var özellikle duştayken çok dökülüyor.

Saçım açıkken daha sağlam durmasını sağlayacak, dökülmenin önüne geçemeyiz ama en azından dökülmeyi azaltacak ve genel saç sağlığı için önerebileceğiniz ürünler veya tavsiyeler var mı?
Ayrıca, ılık suyla duş al. Şampuanı masaj yaparak uygula. Saçlarını ıslak halde tarama. Kuru saçları tarayabilirsin. Uçtan başla taramaya... Sonrasında yukarılara doğru çık. Saç kremini, saç uçlarına sür sadece. Isı işleminden uzak dur. Kendiliğinden kurumasını bekle. Islak halde saçlarını tararsan saç dökülür. Havluyla sert bir şekilde saç kurutma. Argan yağı, zeytinyağı ve Hint yağı kullanabilirsin. Dimetikon içerikli şampuan kullanma saç döker. Şampuan alırken arkasına bak. Saçını fazla elleme çabuk yağlanır. Şampuanı sık değiştirme kepek yapabilir. Saçını bol suyla durula. Saç kremini sadece birkaç dk beklet. Bol su ile iyice arındır.
Bu üstteki alıntımı oku mutlaka.

Hocam çok yararlı bilgiler teşekkür ederim pek çok şeyi yanlış yapıyormuşum.

Krem ve yağ sürme işlemleri nasıl yapılıyor peki? Pek kullanmadım böyle ürünler.
Saçını şampuanladın, saçlarının uç kısımlara kremi süreceksin. Birkaç dk beklet sonra durula.
Arkasında kullanma talimatı yazılı oluyor. Başka sorun varsa mutlaka yaz.

Geri
Yukarı