Erkekler gece sokakta rahat gezebiliyor mu?

12:00'dan sonra sokakta rahat gezebiliyor musun?

• Oy verenlerin toplamı
    252
Benim bulunduğum şehirde (Osmaniye/Merkez) gece hayatı yok, o yüzden gece dışarı çıkan da pek yok, çıkan da 3-5 kişi var. Onlar da ya parkta keyfi oturuyor ya da kurufasulye-pilav yapmaya gidiyorlar. Canım isterse çıkar gezerim, burada serseri pek gezmiyor.

Merhaba, sorum erkeklere. Bir erkek olarak hava karardıktan sonra tek başınıza sokakta rahat gezebiliyor musunuz? Yoksa biri yanınıza gelecek diye çekinceniz oluyor mu? Benim oluyor.

Açıkçası kişiden kişiye değişir bu konu mesela ben genelde geceleri sahil taraflarında dolaşmam İstanbul'da dolaşan arkadaşlarım var basına bir şey gelen rastlamadın ama dikkatli olman lazım bu dönemlerde.

Ne rahatı? Türkiye'de yaşıyoruz. Kızlardan elbette daha rahatız fakat gene biraz temkinli davranıyorum geç saatlerde.

Silah veya bıçak olmadan korkarım. 7 yaşımda benimle neredeyse aynı yaşlarda 3 tane çocuk benden para istemişti çok takmadan yola devam ettiğimde kafama sopa ile vurdulardı o anki tek şansım çocukların muhtemelen daha önce hiç kavgaya girmemiş olmasıydı.

Ruhsatlı silahım olduğu için sıfır sıkıntı. Bıçak çekene silah çekerim direkt uzar zaten.

Muhtemelen bu komando seninle aynı düşünüyordu. (normal haberi bulamadım)

Yeni konular

Geri
Yukarı