Erkeklerde baba sevgisi önemli midir?

yigitgngr

Centipat
Daha fazla  
İyi günler, 17 yaşındayım ve aklımda bazı garip sorular oluştu sizinle paylaşmak istedim. 3 yıldır babamla yaşamıyorum babam beni hiç seven biri değildi kız kardeşime dünyaları verirdi ama beni hayatı boyunca sevmedi ki hâlâ öyle sürekli kardeşim ve benim aramda ayrımcılık yapan birisiydi. Ama ben hep babam illa seviyordur baba çocuğunu sevmez mi diye düşünüyordum. Kendisi annem ben ve kardeşinden 850 km uzakta yaşıyor, iki ya da üç ayda bir telefonda konuşuruz çarşamba ve perşembe günü aramıştım açmadı dün aradı. Konuştuk 6-7 dakika civarı sonrasında nafaka para mevzusu falan açıldı gönderemeyeceğim bu ay sana dedi, kendisinin aylık geliri 20.000 civarı para sorunu yok. Ben de sebebini sordum, nasıl babalık bu tarzında bir kelime kullandım. Küfürler edip beni istememesinin sebebinin hep kız çocuk istiyor olmasıymış ikiz olduğumuzu öğrendiğinden beri benden nefret ettiğini söyledi. Bende de taşlar yavaş yavaş oturdu hayatımda asla bir düzen olmuyor herşeyin en iyisini yapsam bile biyerde birşeyler kesinlikle eksik kalıyor. Sizce bunun sebebi baba sevgisi görmemem olabilir mi? Çok cevap aradım bu soruya ama farklı bir seçenek gelmiyor aklıma.

Oncelikle yaşadıgınız durum adına uzuldum. Bu konu hakkında yazabilecegim tek şey profesyonel bir destek almanız. Psikolog ile bu durumu konuşabilirsiniz. Zira burada yazacağımız şeyler, kendi deneyimlerimiz ve gorusumuz olacak.

İyi günler, 17 yaşındayım ve aklımda bazı garip sorular oluştu sizinle paylaşmak istedim. 3 yıldır babamla yaşamıyorum babam beni hiç seven biri değildi kız kardeşime dünyaları verirdi ama beni hayatı boyunca sevmedi ki hâlâ öyle sürekli kardeşim ve benim aramda ayrımcılık yapan birisiydi. Ama ben hep babam illa seviyordur baba çocuğunu sevmez mi diye düşünüyordum. Kendisi annem ben ve kardeşinden 850 km uzakta yaşıyor, iki ya da üç ayda bir telefonda konuşuruz çarşamba ve perşembe günü aramıştım açmadı dün aradı. Konuştuk 6-7 dakika civarı sonrasında nafaka para mevzusu falan açıldı gönderemeyeceğim bu ay sana dedi, kendisinin aylık geliri 20.000 civarı para sorunu yok. Ben de sebebini sordum, nasıl babalık bu tarzında bir kelime kullandım. Küfürler edip beni istememesinin sebebinin hep kız çocuk istiyor olmasıymış ikiz olduğumuzu öğrendiğinden beri benden nefret ettiğini söyledi. Bende de taşlar yavaş yavaş oturdu hayatımda asla bir düzen olmuyor her şeyin en iyisini yapsam bile bir yerde bir şeyler kesinlikle eksik kalıyor. Sizce bunun sebebi baba sevgisi görmemem olabilir mi? Çok cevap aradım bu soruya ama farklı bir seçenek gelmiyor aklıma.

Önemli değildir agam.

Sevgisiz büyümüş bir çocuksun. Erkeklerde ebeveynlerin sevgisi önemlidir. Sevgi görmeyen insanlar genellikle aşık oldukları veya ilişki yaşadıkları kişiye bağlanır, ayrılırsa dünyanın sonu gibi bir şey olur onun için.

Bence geleceğinle ilgili rehber öğretmenlere danışman çok daha sağlıklı olacaktır. Öncelikle sağlam bir altyapı oluşturman şart. Tüm bunları görüp ayakların yere sağlam basmalı. Geleceğini güzelce planlamalısın.

Halen hayattasın ve orada hep bir şansın var. Sevdiğin bir meslek seç ve elinden geleni yap.

İyi günler, 17 yaşındayım ve aklımda bazı garip sorular oluştu sizinle paylaşmak istedim. 3 yıldır babamla yaşamıyorum babam beni hiç seven biri değildi kız kardeşime dünyaları verirdi ama beni hayatı boyunca sevmedi ki hâlâ öyle sürekli kardeşim ve benim aramda ayrımcılık yapan birisiydi. Ama ben hep babam illa seviyordur baba çocuğunu sevmez mi diye düşünüyordum. Kendisi annem ben ve kardeşinden 850 km uzakta yaşıyor, iki ya da üç ayda bir telefonda konuşuruz çarşamba ve perşembe günü aramıştım açmadı dün aradı. Konuştuk 6-7 dakika civarı sonrasında nafaka para mevzusu falan açıldı gönderemeyeceğim bu ay sana dedi, kendisinin aylık geliri 20.000 civarı para sorunu yok. Ben de sebebini sordum, nasıl babalık bu tarzında bir kelime kullandım. Küfürler edip beni istememesinin sebebinin hep kız çocuk istiyor olmasıymış ikiz olduğumuzu öğrendiğinden beri benden nefret ettiğini söyledi. Bende de taşlar yavaş yavaş oturdu hayatımda asla bir düzen olmuyor herşeyin en iyisini yapsam bile biyerde birşeyler kesinlikle eksik kalıyor. Sizce bunun sebebi baba sevgisi görmemem olabilir mi? Çok cevap aradım bu soruya ama farklı bir seçenek gelmiyor aklıma.
Önemli değildir 7 yıldır ayrıyız şuanlık bir sıkıntı yok ama insanın içi kötü olmuyorda değil.

Geri
Yukarı