Erken seçim için şartlar nedir?

Hocam iktidar partisi istedikten sonra şartların pek bir önemi yok fakat şu an muhalefet sadece erken seçim istiyor. Bu nedenden dolayı şu anki seçim tarihi hala 2023. şahsen ben erken seçim olacağını düşünmüyorum. Zaten iktidar partisinin kazanmak gibi bir derdinin de olduğunu artık düşünmüyorum. 2023'e kadar her zamanki yaptıkları şeyleri yapıp yeni bir hükümet geldiğinde ülkeden gideceklerini düşünüyorum.
Size yemin ediyorum aynı şeyleri ben, sen ve neredeyse herkes düşünüyor. Bunların cezasını çekmesi lazım. 2023 e kadar ya unutturacaklar ya da kaçıp gidecekler. Bu da bizim işimize gelecek. Artık devir yaşlı değil Z kuşağı devri. Seçimi belirleyek olan onlar.

NE KADAR GEÇ, O KADAR GENÇ!
(İki dakikada güzel söz buldum)

Erken seçim yapılmaması gereken seçim. Şuan muhalif partiler oy toplamaya başladı fakat hala uyanamayıp 2 yıl içinde uyanabilecek insanlarda var. Beklenmeli. Şuan ki iktidar ise devlet havuzundan parayı çalıp kendi geleceğini kurtarmak için harçayacaktır, aslında iktidarda olduğundan beri yapıyor.

Erken seçim yapılmaması gereken seçim. Şu an muhalif partiler oy toplamaya başladı fakat hala uyanamayıp 2 yıl içinde uyanabilecek insanlarda var. Beklenmeli. Şu anki iktidar ise devlet havuzundan parayı çalıp kendi geleceğini kurtarmak için harçayacaktır, aslında iktidarda olduğundan beri yapıyor.

Şu an iktidar partisinin kazanmak gibi bir amacı olduğunu sanmıyorum. tabii kazanırsalar yönetirler fakat bunun için bir çaba gösterdiklerini görmüyorum ve pek umutlarının da olduklarını sanmıyorum. Son zamanlarda hep kendi ayaklarına sıktılar. 2023'te seçimler olursa verdikleri sözlerin boşa çıktığını halk görecek. Halkımız hafızası kuvvetli değil fakat çok fazla 2023 güzellemesi yapıldı bu nedenden dolayı kolay kolay unutulmaz. Erken seçime gidilerse şu anki durumlar ortada muhalefet kısmı sosyal mecralarda ve Z kuşağı üzerinde çok aktif. Ayriyeten şu an asgari ücretle geçinen kesim tam manasıyla sürünüyor. Önceden de iyi değillerdi fakat korona sürecinden beri doğru dürüst işler olmuyor ve ürün fiyatları ciddi miktarda arttı. Şu an o kesim nasıl hayatta kalıyorlar bunu anlayamıyorum. İktidar partisinin destekleri de yetersiz yani bayağı bir oy kaybettiler. Ben önümüzdeki seçimde iktidar partisinin kazanabileceğini sanmıyorum.

2 ucu kakalı değnek. Erken seçim yapsan gençler oy kullanamıyor, yapmasan ülkenin başına neler gelecek belli değil. Ayrıca pandemi nedeniyle de büyük bir öfke var hükümete. İşler düzelince bizim keriz milletimiz unutur hemen yine her şeyi. Yani ya pastaya oturup bir şeyi yiyeceğiz ya bir şeye oturup pastayı yiyeceğiz.

Yanlış anlamayın Chp'li değilim ama chp eski kuşaklara din ile hiçbir şekilde bir şey yapmadığı için iktidara gelmedi fakat şu anki Z kuşağı artık ülkemizin yeni insan modelleri teknoloji ve özgürlük ile ilgili olan her şeye ilgi gösteriyor yani uzun lafın kısası ülkemizde din devri artık sona ermiştir insanlar at gözlüklerini çıkartmaya başladı bile büyük tahminime göre bu hükümet en istifa eder ne de erken seçimi kabul eder 2023 yılına kadar ne kadar hırsızlık yapabilirse yapıp Avrupa veya Amerika kıtasında 7 sülalelerine yetecek şekilde para stoklayıp gidecekler ve işin kötü yanı ise bunlardan kimse 1 kuruşun hesabını bile sormayacak.

Kanka ak parti gidiyor diye din gidiyor demek değil. Ama onlar dini kullanarak siyaset yaptıkları için milyonlarca insan dinden soğudu. Adama bir bakıyorsun bir gün namazda bir gün paraları çatır çutur yeyip helallik istiyor. Bir insan neden helallik ister? Demek ki kötü bir şey yapmıştır.

Geri
Yukarı