Ermeniler ne istiyor?

O dayak meselesi Türkiye için şu anda zor. Azerbaycan'ın ise şu anda hakkı var irevanı bombalamaya.

Zor mor değil hocam, istesek tükürüğümüz ile boğarız. Ermenistan dediğin ülke büyütülecek bir ülke değil fakat stratejik yaklaşılması gereken bir ülke.

NATO'ya karşı çok büyük bir şekilde soz hakkımızı kaybettiğimiz ve birlikteki destegimizin sarsildiginj bilerek bizi Avrupa ülkelerine karşı iyice çökertmek istiyorlar. Bu coğrafyada ne Ermenistan, ne Azerbeycan tek başına hareket edebilir. Çoğu ulkenin Turkiye ve Rusya ile ortak çıkarda olması gerekiyor.

Kısacası toksitlik ve çirkeflik ile cephede kaybettiklerini Türkiye'ye bok atarak Fransa gibi şerefsiz ülkelerin desteğiyle masada kazanmaya çalışıyorlar.
Daha şimdi haberlere baktım adamlar yasaklı silah olan misket bombaların kullanıyorlar. Bu silah çok tehlikeli ve etrafa saçıldığında bir araziyi darmadağın eder. Yasaklı silah kullanmalarına neden dünya susuyor anlamıyorum....
Zor mor değil hocam, istesek tükürüğümüz ile boğarız. Ermenistan dediğin ülke büyütülecek bir ülke değil fakat stratejik yaklaşılması gereken bir ülke.

Adamlar şerefsizlik yapıyor. Siyasetde her türlü oyunu çeviriyorlar olayı Türkiye'nin üzerine yıkmak için. F16 yalanı attılar tutmadı. Soykırım yalanı attılar o da tutmadı. Yetmedi bir de 150 Türk komutanın Azerbaycan ordusunu yönettiği yalanını attılar o da tutmadı. Fransa kozunu oynuyor Ermenistan. Ama masadan haklı savaşından dolayı kazanan Azerbaycan çıkacak.

Daha şimdi haberlere baktım adamlar yasaklı silah olan misket bombaların kullanıyorlar. Bu silah çok tehlikeli ve etrafa saçıldığında bir araziyi darmadağın eder. Yasaklı silah kullanmalarına neden dünya susuyor anlamıyorum....
Cevabi basit, güçlü olan güçsüzü her zaman ezer. Ermenistan'in kaos çıkarması şerefsizlerin işine geliyor. Uzaktan izleyerek savaş suçu sayılan şeyleri sineye çekerek küçük ülkelerin birbirini yemesini istiyorlar. Arada onlara silah satıp para kazanıyorlar.

Onlar için hava hoş, keyifleri yerinde... Iste haklı olsanız da birlik içinde güç sahibi olamayinca herkesin parmağında oynatiliyorsunuz.

Cevabi basit, güçlü olan güçsüzü her zaman ezer. Ermenistan'in kaos çıkarması şerefsizlerin işine geliyor. Uzaktan izleyerek savaş suçu sayılan şeyleri sineye çekerek küçük ülkelerin birbirini yemesini istiyorlar. Arada onlara silah satıp para kazanıyorlar.

Onlar için hava hoş, keyifleri yerinde...

Ben genede pes etmeyeceğim. Bir karabağlı olarak buranın english bölümü dahil bütün yabancı forumlarda Ermenistan'ın yaptığı hocalı soykırımını yazacağım İngilizce. Resimlerle beraber. Size tek sorum var ermeni güçler tarafından öldürülen çocukların bir sürü resimleri var. Bunları blurlamam mı gerekiyor paylaşmak için bura dahil Reddit dahil bütün forumlarda?

Kaç yıldır kendime soruyorum bu adamlar ne istiyor benim ülkemin topraklarından. Tarihimiz var eskiden bizimdi diyorlar tarihe bakıyorum adamların ülkesi bile olmamış sadece böyle Ermeni diye bir halk var ve ondan bundan toprak çala çala devlet kurmuşlar. Osmanlı imparatorluğunu araştırdım adamlar Osmanlı döneminde Türklere ihanet etmiş. Osmanlı döneminde Ermenilere Ermenistan devleti vadetmişler bu yüzden Türklere ihanet etmiş bu adamlar Osmanlı döneminde.

Aklımda ki soruya gelelim. Bu adamların nüfusu 3 milyon. Azerbaycan ordusu bunları perişan etti adamların bir sürü savaş teknolojisi yerle bir edildi. S-300 mü desem tanklar mı desem hatta bazı tanklar ve askeri araçlar ganimet olarak Azerbaycan ordusu tarafından alındı. Bu adamlar 6000 askeri kayıp verdi. Peki bunlara rağmen neden geri çekilmiyorlar? Dertleri nedir bu adamların? Karabağ bu kadar paralar, silahlar ve askeri araçlardan değerli mi? Adamlar 1 milyar dolardan fazla zarara girdiler neden hala pes etmiyorlar? Karabağ'dan vazgeçmiyorlar? Bu Karabağ'ın sırrı nedir?

Bir Karabağlı olarak soruyorum bu soruyu. Konuya @Jira etiketlerseniz çok sevinirim.
Bir şey diyeceğim dün haberde görmüştüm. Kendi tanklarını vurmuşlar daha nişan almayı bile bilmeyen adam savaş açıyor. Biz güçlüyüz havasına giriyor. Ne istediklerini bilmiyorum ama daha savaşmayı bile bilmediklerine eminim.

Yeni konular

Geri
Yukarı