ErP Ready Nedir?

Çözüm
ErP Ready, sistem kapalıyken güç tüketiminin 1W üzerine çıkmamasını sağlar. Aktif olduğunda aşağıdakiler devre dışı kalır:
  • PME Event Wake Up - bilgisayarı açma düğmesi dışında herhangi bir şekilde başlatma
  • Power On By Mouse - bilgisayarı fare ile başlatma
  • Power On By Keyboard - bilgisayarı klavye ile başlatma
  • Wake On LAN - bilgisayarı LAN üzerinden başlatma
Bu özellikleri kullanmıyorsanız aktif olabilir.
ErP Ready, sistem kapalıyken güç tüketiminin 1W üzerine çıkmamasını sağlar. Aktif olduğunda aşağıdakiler devre dışı kalır:
  • PME Event Wake Up - bilgisayarı açma düğmesi dışında herhangi bir şekilde başlatma

Çözüm
Hocam benim sorunum PC kapalı iken USB'lerin çalışması BIOS'a girdim (mavi eski tip BIOS'lardan) PC Power bilmemneye girdim erp vardı bu disabled dı bunu enabled yapsam sounum çözülür mü?

Bilgisayar uyku moduna geçince kasamın ön panelindeki USB'ler güç vermeye devam ediyor. ErP Ready'i kapalıydı, açık yaptığımda değişen bir şey olmadı.

Kasam CM MasterBox MB520,
anakartım MSI B450-A PRO.

erp özelliği açıkken power tuşuna basınca direk açılmıyor reset tuşuyla ancak başlıyor baktım herşey çalışıyor ama ekran kartı çalışmıyor ama erp kapatınca sorun düzeliyor bu seferde kulaklık ışıkları vs yanıyor sorun nedir?

Güç tasarrufu ile ilgili bir standart, ben BIOS'dan mutlak açık tutarım bu tip ayarları PC kapalıyken USB portlarına, Ethernet çipine, LED'lere vs. gücü kesiyor böylece boş yere enerji tüketmiyorlar.

İyi güzel ama erp desteklemeyen ekran kartlarında ilk açılışta direk açılmama sorunu oluyor ondan dolayı diye denedim ayarı açıp kapayıp erp den dolayı çıktı erp her sisteme uygun bir ayar değil eğer ışıklar yanıyorsa windowsdan güç seçeneklerinden hızlı başlatmayı kapatmalısınız

Yeni konular

Geri
Yukarı