Çözüldü "Error: BIOS/Legacy Boot of UEFI-Only Media" Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

talha4295

Centipat
Merhabalar.
Şu an yeni bir PC topladım. Windows 10 kurulumu yapacağım. Rufus ile flash bellek hazırladım ve Boot menüsünden seçtim lakin bir hata ile karşılaştım.
Toplamış olduğum PC parçaları şöyle:
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F GAMING.
İşlemci: AMD Ryzen 5 3600X.
RAM: Corsair 8x2 3600MHz.
Ekran kartı: ASUS ROG STRIX 2060 OC Edition.
Lütfen yardım eder misiniz?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-05-09 at 15.36.54.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-09 at 15.36.54.jpeg
    93,2 KB · Görüntüleme: 437
Çözüm
Boot from storage dervicesin yanındaki seçeneği de UEFI and legacy only yapmayı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BIOS ayarlarından UEFI olarak ayarlayın. Flash belleğiniz sadece UEFI kurulum yapacak şekilde ayarlı. Boot seçeneklerinden Flash belleğinizin başında UEFI yazan seçenekten başlatın. Mesela Flash belleğinizin adı Sandisk ise UEFI: Sandisk yazan seçenekten başlatın.

Mevcut BIOS ayarlarım böyle. Burada neyi değiştirmem gerekiyor.
Boot menüsünden flash belleği seçerken zaten önünde UEFI ibaresi olanı seçiyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-05-09 at 16.04.52.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-09 at 16.04.52.jpeg
    77,5 KB · Görüntüleme: 209
Boot from storage dervicesin yanındaki seçeneği de UEFI and legacy only yapmayı deneyin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı