Çözüldü Error: NO_SUCH_PARTITION hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yabadabadu035

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayara Linux kurmustum ve silmeye karar verdim. Sildim de ve sonrasında bilgisayarı aç kapa yapınca şöyle bir hata aldım. Bilgisayarımda Windows yüklü ama giremiyorum. USB yok.

Dosya Ekleri

• 20211004_224043.jpg
    20211004_224043.jpg
    57,2 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Eğer değilse Windows Boot Manager'i de seçemezsin bu yüzden dediklerimi yap.
İlk olarak gelen ekrana "set" yaz sonrasında çıkan yazıda msdosX ve hdX, X yerine hangi numara yazıyorsa bu komudu ona göre gir "set boot=(hdX,msdosX)" sonrasında "set prefix=(hdX,msdosX)/boot/grub" bunu da yazdıktan sonra "insmod normal" gir sonrasında "normal" yaz ve enterla GRUB ekranı gelmiş olması lazım. Bundan sonra oradan Windows'u seçip bilgisayarınız UEFI ise bu videodakileri tek tek uygulamak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linux kurulamaz UEFI olmazsa
Kuruluyor.
Eğer değilse Windows Boot Manager'i de seçemezsin bu yüzden dediklerimi yap.
İlk olarak gelen ekrana "set" yaz sonrasında çıkan yazıda msdosX ve hdX, X yerine hangi numara yazıyorsa bu komudu ona göre gir "set boot=(hdX,msdosX)" sonrasında "set prefix=(hdX,msdosX)/boot/grub" bunu da yazdıktan sonra "insmod normal" gir sonrasında "normal" yaz ve enterla GRUB ekranı gelmiş olması lazım. Bundan sonra oradan Windows'u seçip bilgisayarınız UEFI ise bu videodakileri tek tek uygulamak.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Linux kurulamaz UEFI olmazsa
Kuruluyor.

Çözüm

Geri
Yukarı